Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 8 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Być swoim własnym ministrem spraw wewnętrznych! " [Stanisław Jerzy Lec]

„FAŁSZYWY PACJENT” NA IZBIE PRZYJĘĆ SZPITALA

„FAŁSZYWY PACJENT” NA IZBIE PRZYJĘĆ SZPITALA

W ręce policjantów wpadło wczoraj trzech poszukiwanych. Ukrywający się przed organami ścigania mieszkaniec Zawiercia, na izbie przyjęć w lublinieckim szpitalu podał lekarzowi fałszywe dane. Nie mając pewności co do prawdomówności pacjenta, medyk powiadomił o swoich wątpliwościach policjantów....

Lublinieccy policjanci zatrzymali wczoraj trzech poszukiwanych. Rano w Glinicy mundurowi zatrzymali 20-letniego mieszkańca tej miejscowości. Za popełnione przestępstwa mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Po południu, policjanci dotarli do 64-latka poszukiwanego przez oleską prokuraturę. Przebywający na leczeniu w jednym z lublinieckich szpitali mężczyzna tłumaczył mundurowym, że nie miał wiedzy iż jest poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu. Bezdomny 64-latek został zobowiązany do stawiennictwa w prokuraturze w wyznaczonym terminie.

Pełną świadomość tego, że jest poszukiwany przez organy ścigania miał natomiast trzeci z zatrzymanych. Po udzieleniu pomocy przez załogę pogotowia ratunkowego,43-letni mieszkaniec Zabrza trafił na izbę przyjęć lublinieckiego szpitala. Wiedząc, że powinien trafić za kraty, próbował wprowadzić w błąd dyżurującego lekarza podając fałszywe dane osobowe. Mając wątpliwości co do tożsamości pacjenta, medyk powiadomił jednak policjantów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez zawierciański sąd celem odbycia kary za popełnione przestępstwa. Prosto z izby przyjęć trafił więc do policyjnego aresztu. W jednostce okazało się, że ma przy sobie kilka dewocjonaliów z metkami. Zapytany skąd posiada te przedmioty, oświadczył, że otrzymał w prezencie. Po kilku minutach przyznał się jednak do ich kradzieży. Niebawem 43-latek zostanie przesłuchany i przetransportowany do zakładu karnego. Nie wykluczone, że w związku z ostatnimi kradzieżami jego pobyt może się przedłużyć.

2018-02-27 12:55:19 | KPP Lubliniec

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!