Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  6 °C, 8 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
"Za samo frajerstwo do piekła nie idą [...]. " [Leszek Kołakowski "Rozmowy z diabłem"]

Szczepienie dziecka nadal refundowane

Szczepienie dziecka nadal refundowane

Przy badaniu przeszłości często jesteśmy w stanie ustalić rzeczy, które zajmowały kiedyś ludzi. Niezależnie od naszej obecnej oceny, w swoim czasie niektóre z nich poważnie brano pod uwagę. Jako przykład mógłby nam posłużyć płatne szczepienie dzieci, nad którym już wiele razy solidnie się głowiono.

Chociaż dzisiaj wszyscy wiemy, jak to się skończyło, ówcześni nie posiadali tej wiedzy i dlatego nie należy się dziwić że swego czasu mogło to być było to postrzegane jako poważny problem. Dla osób zajmujących się tym problemem najpoważniejszym zagrożeniem z tym związanym wydawało się możliwe zaniechanie szczepień przez uboższych, które miało z tego wynikać. Nie wyglądało to zbyt optymistycznie, zwłaszcza, że częsta była wtedy opinia mówiąca, że płatne szczepienie dzieci to tylko kwestia czasu i lepiej się na to w taki czy inny sposób przygotować.

Jego następstwem natomiast byłoby większe zachorowanie, czego nie można uznać za coś pożądanego, tak w czasach nam współczesnych, jak i w tamtym punkcie w przeszłości. Dlatego ten problem tak poważnie zaprzątał głowy ludzi i dzisiaj prawdopodobnie również zareagowalibyśmy na coś takiego co najmniej wzmożonym niepokojem.
Co jednak okazało się niepotrzebne, gdyż do tak rzekomo nieuchronnego płatnego szczepienia dzieci ostatecznie nie doszło.

W końcu okazało się, że jednak są środki na refundację, czego w minionych czasach nie dawało się przewidzieć tak łatwo jak teraz, kiedy jest już po wszystkim. I dlatego też ta tak niemiła perspektywa, która wydawała się nieuchronna, jednak się nie spełniła. Zamiast tego ostatecznie doszło do płatnego szczepienia i temat został zamknięty na długie lata, odgrzebywany jedynie przy okazji jakichś szczególnych dyskusji o tamtym wycinku przeszłości. Szczęśliwie dla nas, płatne szczepienie dzieci to już dzisiaj tylko anegdotka.

Więcej o zdrowiu poczytasz na www.zdrowie.info.pl

2018-02-27 11:28:40 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!