Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Czas przygotować się na JPK_VAT

Czas przygotować się na JPK_VAT

Zostało zaledwie kilkanaście dni do przesłania pierwszego Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT. Urzędnicy zapraszają na szkolenia dla mikroprzedsiębiorców. Dla podatników w każdym urzędzie skarbowym zostaną uruchomione specjalne punkty informacyjne JPK_VAT.

Aby ułatwić przesyłanie danych w soboty: 17 i 24 lutego 2018 roku w godz. od godz. 9:00 do godz. 13.00 we wszystkich urzędach skarbowych będą działały specjalne punkty potwierdzania profilu zaufanego eGO oraz punkty informacyjne JPK_VAT,
W czwartek 15 lutego b.r. o godz. 13:00 we wszystkich urzędach skarbowych na terenie województwa śląskiego zostaną zorganizowane szkolenia dla mikroprzesiębiorców dotyczące JPK_VAT,

Dodatkowo w dniach od 14 do 23 lutego b.r. na salach obsługi urzędów skarbowych będą uruchomione samodzielne punkty informacyjne, w których mikroprzedsiębiorcy uzyskają praktyczne informacje dotyczące składania JPK_VAT.

Informacje w zakresie zakładania Profilu Zaufanego (eGO) będzie można uzyskać na infolinii Krajowej Informacji Skarbowej. Dzwoniąc pod numery telefonów: 801 055 055 (z tel. stacjonarnych) oraz 22 330 03 30 (z tel. komórkowych) i wybierając w systemie zapowiedzi numer 7 nastąpi przekierowanie do konsultantów w Ministerstwie Cyfryzacji, którzy odpowiedzą na pytania związane z zakładaniem i potwierdzaniem bezpłatnego Profilu Zaufanego (eGO), przydatnego również do prawidłowego złożenia Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Ponadto Infolinia KIS czynna będzie także w soboty 17 i 24 lutego (w godzinach od 9 do 13).

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,5 mln mikroprzedsiębiorców (firmy do 10 osób, rozliczające podatek VAT) dołączyło do grona podatników VAT, którzy mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłania jej w wersji elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Pik obejmuje zestaw informacji o zakupach i sprzedaży za dany okres, a dane do jego utworzenia są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa.

2018-02-13 14:07:06 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!