Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 19 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Kreatywność nie zna granic

Kreatywność nie zna granic

Wyobraź sobie czytelniku sytuację kiedy twoje dziecko odbywa swoją pierwszą rozmowę kwalifikacyjną do pracy. Osoba, która zajmuje się rekrutacją zadaje pytanie : Czy jest Pan/Pani osobą kreatywną? Czy potrafi Pan/Pani działać w grupie i realizować powierzone zadania. I czy posiada Pan/Pani odpowiednie kwalifikacje na to stanowisko pracy. Odpowiedź twojego dziecka na wszystko pytania brzmi: TAK, proszę Pana, ponieważ od wielu lat działam w największej organizacji pozarządowej w Polsce. Jestem instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego.

Kochany rodzicu. Możesz spać spokojnie. Twoja pociecha wszystkiego tego uczy się podczas zbiórek, biwaków i innych wyjazdów.

Po raz kolejny kadra Hufca ZHP Lubliniec stanęła na wysokości zadania.

Cel. Organizacja i przygotowanie Harcerskiej Akcji Zimowej na Ośrodku Harcerskim w Kokotku podczas ferii zimowych. Łącznie przez dwa tygodnie w harcerskiej przygodzie udział brało 140 zuchów, harcerzy wraz z kadrą.

Sala kominkowa, gdzie odbywają się różne zajęcia programowa zmieniała się w scenografię iście w amerykańskim stylu. Kadra wiele godzin spędziła na przygotowaniu wystroju oraz kanwy biwaków, tak żeby uczestnicy zapamiętali jak najwięcej wspomnień.

Opiekunowie z Olesna zabrali swoich podopiecznych w świat Hobbita „Tam i z powrotem”.

Jednym z zadań było między innymi wymyślenie swojego pisma czy „Wielka Bitwa na śniegowe kule”, innym zadaniem była specjalna misję, której celem było zniszczenie pierścienia.

Starożytny Egipt i walka ze złem to kolejny temat zimowiska przygotowanego dla harcerzy ze Szczepu „Zielona 8” z Lublińca. Gry logiczne i nauka pierwszej pomocy przeplatała się ze zdobywaniem magicznych klejnotów, które były wykorzystane do walki ze złem.

Bardzo liczna grupa zuchów z Lublińca, Koszęcina i Boronowa zmieniła się w superbohaterów Avengers i Gotham City, której zadaniem było ratowanie zimy i całego świata.

Wychowawcy przygotowali moc atrakcji i ciekawych zajęć m.in. budowanie robotów.

Dawano, dawno temu w odległej galaktyce... to zdanie zna chyba prawie każdy. Gwiezdne Wojny to tematyka ostatniego biwaku zorganizowanego przez Szczep „Millenium”. Prawie 50 padawanów szkoliło się w budowie droidów i projektowaniu myśliwców, sam G. Lucas byłby dumny z prac naszych adeptów, gdyż ich kreatywność nie znała granic.

Podczas Harcerskiej Akcji Zimowej - kilkoro zuchów i harcerzy spotkał wyjątkowy zaszczyt złożenia obietnicy zuchowej i przyrzeczenia harcerskiego.

Pełna relacja oraz zdjęcia dostępne są na stronie Hufca www.lubliniec.zhp.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich byłych harcerzy, instruktorów na wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej 22 lutego o godzinie 18:00 na lublinieckim rynku.

2018-02-13 10:54:27 | Piotr Widera

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Kreatywność nie zna granic
więcej

Więcej: zhp

Komentarzy: 2 dodaj

Dziękujemy
Mamo harcerki DZIĘKUJEMY bardzo za komentarz. To bardzo ważne, żeby również rodzicie widzieli w tym wszystkim sens.
2018-02-13 14:08:35 | Piotr W.
SUPER KADRA
Zimowisko było bardzo interesująca i opieka wyjątkowa. Dzięki za serce i zaangażowanie :)
2018-02-13 12:15:10 | mama harcerki
więcej