Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -1 °C, 9 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Ci tylko są szczęśliwi, których myśli są skierowane ku jakiemuś przedmiotowi innemu niż własna szczęśliwość." [John Stuart Mill]

Wakacje autokarem

Wakacje autokarem

Świetną alternatywą dla wycieczek realizowanych samolotem jest bogata oferta wakacji autokarem! Są bardzo konkurencyjne, szczególnie pod względem różnorodności programów oraz ceny. Jakie są zalety tego typu podróży?

Autokarem realizowanych jest wiele różnych wycieczek objazdowych po Europie. Pozwalają one dotrzeć do najpiękniejszych miejsc we Francji, Włoszech, Chorwacji czy Hiszpanii. Zaletą jest fakt, że autokarem możemy podjechać bezpośrednio do danego zabytku czy miejsca, nie martwiąc się o przesiadki po drodze czy inne skomplikowane próby dojazdu. Coraz większą popularnością cieszą się wycieczki autokarowe do europejskich stolic – na przykład do Paryża, Pragi, Wiednia czy Budapesztu. Przejazd autokarem jest łatwiejszy niż przelot samolotem. Autokary jeżdżą częściej, mają regularną siatkę połączeń i są znacznie tańsze, samoloty latają według z góry określonych rozkładów.
Coraz więcej turystów decyduje się także na wakacje autokarem. Biura podróży organizują wyjazdy do kurortów pełnych słońca w Albanii, Macedonii, Chorwacji, Włoszech czy Bułgarii. Wypoczywać można w hotelach all inclusive, niedaleko plaży, jednak w znacznie niższej cenie niż w przypadku wycieczek z przelotem. Tutaj jednak dużą niedogodnością może być czas przejazdu – trwa on od 20 do nawet 30 godzin!
Wakacje autokarem to doskonała okazja na lepsze poznanie odwiedzanego kraju. Decydując się na wycieczkę objazdową poznajemy oczywiście najważniejsze zabytki i odwiedzamy piękne miejsca, lecz to nie wszystko. Grupie towarzyszy doświadczony przewodnik lub pilot, który chętnie opowie więcej o historii danego państwa, przytoczy kilka ciekawostek i przekaże więcej interesujących informacji, których nie znajdziemy w książkach.
Zdecydowanym plusem wyjazdów realizowanych autokarem jest też czas przygotowania do odjazdu. O ile w przypadku wycieczek samolotowych do odprawy trzeba stawić się na dwie godziny przed odlotem i przechodzić długie kontrole bezpieczeństwa, autokar to znacznie łatwiejsza procedura. Po prostu na 30 minut przed odjazdem należy pojawić się na zbiórce, a chwilę później jesteśmy już w drodze.
Wyjazdy autokarowe kosztują znacznie mniej w przeliczeniu na jednego uczestnika niż wakacje realizowane samolotem. Autokar to po prostu znacznie tańszy środek transportu. Przy niskiej cenie wakacji zachowany jest wysoki komfort przejazdu –autokary są nowoczesne i świetnie wyposażone, mają toalety, barki, systemy rozrywki, a co najważniejsze wygodne fotele na długie przejazdy.
Warto wybrać się na następne wakacje autokarem! Zyskać można bardzo dużo – wycieczka autokarowa to oszczędność pieniędzy, mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia, świetne i różnorodne programy wycieczek objazdowych, a także wiele innych korzyści.

2018-02-05 11:45:51 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!