Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Worki warte swojej ceny

Worki warte swojej ceny

Worek do odkurzacza nie jest produktem, nad którym większość konsumentów pochylałaby się jakoś szczególnie dokładnie. Brak rozwagi przy ich zakupie to jednak błąd. Tak jak w wielu innych przypadkach, tak również w temacie sprzątania i bardziej konkretnie odkurzania, sedno tkwi w szczegółach. I choć worki do odkurzaczy mogą wydawać się nieznaczącym detalem, to właśnie od nich zależy efektywność porządków, łatwość odkurzania, a nawet jakość powietrza w domu czy biurze. Dlatego jak najbardziej opłaca się wybierać je z rozwagą.

Worki mają znaczenie

Naukowcy od lat podkreślają, że zdrowy klimat w każdym pomieszczeniu to przede wszystkim ograniczenie ilości drobnoustrojów oraz drobnych pyłów i zanieczyszczeń. Odkurzanie ma tu zatem zasadniczy wpływ na tworzenie oraz utrzymanie optymalnych warunków do życia. Wiele osób dokładnie wybiera zatem odkurzacze, sugerując się ich parametrami, marką oraz mocą. Mniej uwagi poświęca się natomiast workom do odkurzacza. Jak wspomniano na ogół wydają się one nieznaczącym detalem. Dodatkiem, który często się wymienia, więc i tak nie ma większego znaczenia, z jakiego wyrobu się korzysta. W praktyce jednak to właśnie jakość worków przekłada się na precyzję zbierania pyłów i różnego rodzaju zanieczyszczeń. Wpływa ona także na pracę odkurzacza, ułatwiając bądź utrudniając przepływ powietrza przez to urządzenie. Worki do odkurzaczy w zależności od materiału, ale również technologii ich wykonania, różnią się wytrzymałością oraz pojemnością. Tym wysokiej jakości nie straszna woda, większe cząsteczki czy przerwanie. O wiele lepiej dostosowują się również do kształtów komory odkurzacza, dzięki czemu zmieści tam więcej zanieczyszczeń. Nie trzeba ich tak często wymieniać. A i wymiana przebiega łatwiej, ponieważ dobry worek do odkurzacza nie przerwie się podczas wyciągania. Często uzupełniony jest w dodatkowe zabezpieczenie przed wysypaniem zawartości.

Papierowe, a może wykonane z mikrowłókna

Jak wykazano powyżej jakość worków do odkurzaczy to coś, w co warto inwestować. W przypadku tej kategorii produktów wpływa na nią przede wszystkim materiał, z jakiego wykonano konkretny worek do odkurzacza. Wciąż sporą popularnością cieszą się papierowe modele, choć na szczęście coraz więcej konsumentów dostrzega zalety tych wykonanych z mikrowłókien. Przede wszystkim włókninowe worki do odkurzaczy to produkty dokładniej zatrzymujące nawet mikroskopijne cząsteczki przy jednoczesnym swobodnym przepływie powietrza. Wyposażone w nie odkurzacze czyszczą zatem podłogę, ale również powietrze o wiele dokładniej. W porównaniu z papierowymi lepiej dostosowują się do wewnętrznych kształtów odkurzacza. Są bardziej elastyczne, dzięki czemu zmieści się tam więcej zanieczyszczeń i nie trzeba się obawiać, że worek w którymś momencie pęknie. Jego włożenie oraz wyciągnięcie także nie nastręcza żadnych problemów. Takie rozwiązania, choć nieco droższe od modeli papierowych, przekładają się na efekty odkurzania, oszczędność czasu, a przede wszystkim czystszy i zdrowszy dom. Jeżeli mieszka w nim alergik, wówczas włókninowe worki do odkurzaczy to wręcz rozwiązanie obligatoryjne.

2018-02-01 09:12:29 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 2 dodaj

Worek do odkurzacza
Po tym, gdy worek papierowy nam się rozerwał stwierdzilismy, że wybierzemy worek syntetyczny, taki też doradzono nam w sklepie Pureventfilters. Mamy nadzieję, że sprawdzi się dobrze! Bo często skupiamy się na odkurzaczach, a worki schodzą na dalszy plan. A są przecież też równie ważne :)
2018-02-14 14:03:52 | Anka
Worek do odkurzacza
Po tym, gdy worek papierowy nam się rozerwał stwierdzilismy, że wybierzemy worek syntetyczny, taki też doradzono nam w sklepie Pureventfilters. Mamy nadzieję, że sprawdzi się dobrze! Bo często skupiamy się na odkurzaczach, a worki schodzą na dalszy plan. A są przecież też równie ważne :)
2018-02-14 14:03:48 | Anka
więcej