Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  1 °C, 8 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Być swoim własnym ministrem spraw wewnętrznych! " [Stanisław Jerzy Lec]

Dzięki reakcji kierowcy kobieta uniknęła potrącenia WIDEO

Dzięki reakcji kierowcy kobieta uniknęła potrącenia WIDEO

Jednym z największych zagrożeń na lublinieckich ulicach w ostatnich tygodniach jest bez wątpienia skrzyżowanie ulic św. Anny, Oświęcimska i Mickiewicza. Na nic zdadzą się większe znaki o nowej organizacji ruchu, czy zmieniony znak na "STOP" jeśli kierowcy samochodów czy rowerzyści będą je ignorować i wymuszać pierwszeństwo. W ostatnich dniach dzięki reakcji kierowcy kobieta na rowerze uniknęła potrącenia. Zobaczcie wideo nadesłane przez naszego Czytelnika.

Otrzymaliśmy od naszego Czytelnika materiał wideo, w którym zarejestrował jak kobieta na rowerze porusza się po pierwsze pasem dla samochodów, a nie wydzielonym dla niej bike pasem. Następnie zamiast skorzystać z wyprofilowanego przejścia pieszo-rowerowego, ona postanawia przejechać przez środek skrzyżowania... przy okazji wymuszając pierwszeństwo nad jadącym prawidłowo ulicą św. Anny samochodem osobowym. Na filmie widać kierowca samochodu audi mocniej hamuje, aby uniknąć potrącenia kobiety. Kierowca również skręca co oznacza, że nie jechał szybko w tym miejscu. Gdyby jechał na wprost mogłoby dość do nieszczęścia.

Przypomnijmy, że władze miejskie pierwotnie planowały odwrócić kierunek jazdy na odcinku rondo W. Opolczyka - ul. Oświęcimska, tak aby wjazd z ronda w ul. Mickiewicza był niemożliwy. Decyzja została zmieniona po otrzymaniu pisma ze sprzeciwem mieszkańców.

W najbliższych miesiącach odbędzie się drugi etap remontu ul. Mickiewicza. Ruch na odcinku skrzyżowanie z ul. Oświęcimską/św. Anny do skrzyżowania z ul. Ogrodową zostanie całkowicie zamknięty. Oznacza to, że kierowcy udający się najczęściej na ul. Stalmacha i ul. Powstańców Śląskich nie będą mogli skorzystać ze skrótu jakim była ulica Mickiewicza i będą zmuszeni wybrać inną drogę.

2018-01-29 09:28:49 | Lubliniec.Info: wideo nadesłane przez MIRO 7

facebook sledzik gg

Komentarzy: 2 dodaj

Ojojoj!
Rzeczywiście, nagranie trzyma w napięciu. Do ostatniej chwili nie było pewne, czy kobiecina nie poszybuje...
2018-01-29 21:01:34 | Puls dwieście
nierozwazna rowerzystka
Znam ta osobę. Jeździ po drodze jakby droga tylko do niej należała.
2018-01-29 16:36:17 | czytelnik
więcej