Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -1 °C, 9 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Ci tylko są szczęśliwi, których myśli są skierowane ku jakiemuś przedmiotowi innemu niż własna szczęśliwość." [John Stuart Mill]

Poznajcie najmodniejsze kolory roku 2018

Poznajcie najmodniejsze kolory roku 2018

Jeśli planujecie w najbliższych miesiącach przeprowadzić remont mieszkania lub domu, powinniście zapoznać się z najmodniejszymi trendami w zakresie kolorystyki. Poniższy poradnik podpowie Wam, po które odcienie warto sięgnąć, chcąc urządzić przytulne domowe wnętrze.

 

Czerwony, niebieski, fuksja i brąz – barwy przewodnie roku

Każdego roku zespół Color & Design w Benjamin Moore określa paletę kolorów, które będą powszechnie stosowane w 2018 roku. Jednym z nich jest odcień czerwieni określany jako Caliente AF-290. Barwa ta jest żywiołowa i energetyczna. Można ją łatwo wpleść do praktycznie każdego stylu architektonicznego.

W 2018 roku głębsze i odważniejsze kolory będą cieszyć się sporym powodzeniem. Wśród popularniejszych połączeń kolorystycznych będą pojawiać się odcień niebieskiego, fuksji i brązu. W palecie modnych barw pojawiają się także zielenie i żółcienie.

Ekstrawagancka czerń – oblicze nowoczesności

Elegancki odcień czerni łączymy z lekkimi meblami, tak jak tutaj, z naturalnymi drewnianymi krzesłami i białą lampą do czytania. Czerń może tworzyć ekstrawaganckie i kontrastowe połączenia z bielą lub też być ocieplona na przykład odcieniem modnej w tym sezonie żółci.

Nieśmiertelna biel

W najmodniejszych wnętrzach nie może oczywiście zabraknąć neutralnych odcieni bieli. Często pokoje są pokrywane od podłogi do sufitu właśnie tym kolorem. Biel tworzy świetne tło dla wyrazistych dodatków, potrafi też ciekawie otworzyć i optycznie powiększyć przestrzeń.

Neutralne odcienie na ścianach i w dodatkach

We współczesnej gamie barw nie brakuje chłodniejszych i bardziej neutralnych kolorów, takich jak szarość czy delikatne zielenie i błękity. Miętowa zieleń będzie często pojawiać się we współczesnych łazienkach. Jej dopełnieniem będą złote dodatki pojawiające się jako ramki czy świeczniki.

Wymowny żółty

Żółte kolory we wnętrzach wymagają wyczucia i umiaru. Powinny raczej przewijać się w dodatkach takich jak poszewki ozdobne czy zasłony aniżeli na dużych połaciach ścian. Dojrzała żółć odwołuje się do modnego w tym sezonie stylu retro. Żółty ładnie prezentuje się z kolorem turkusu, w pełni nawiązując do lat 60. XX wieku.

Do efektywnego i równego pokrywania ścian farbą sprawdzają się m.in. urządzenia natryskowe. Można wynająć je m.in. od firmy polspray.com.pl.

2018-01-26 08:36:04 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!