Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela krok po kroku – poradnik

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela krok po kroku – poradnik

Nie jest powiedziane, że pierwsza wypłata kwoty odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeniowe jest kwotą adekwatną do poniesionych przez nas strat – czy to zdrowotnych, czy też materialnych. Jeśli uważamy, że wycena szkody przez firmę jest zbyt niska bądź nasza krzywda nie została naprawiona, możemy odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. W jaki sposób to zrobić? Krótki poradnik na ten temat znajdziecie poniżej.

Wskazówka pierwsza: odwołanie od decyzji ubezpieczyciela musi mieć formę pisemną
Nie warto ufać bez końca ubezpieczycielom. Zdecydowanie lepiej znać swoje prawa i – w razie ich nieprzestrzegania – dążyć do ich wyegzekwowania. Co do zasady odwołanie od decyzji ubezpieczyciela powinno mieć formę pisemną. Co powinno znaleźć się w piśmie? Przede wszystkim numer szkody i oznaczenie decyzji firmy ubezpieczeniowej. Powinno wskazywać też na uchybienia przy oszacowaniu szkody. Można też posiłkować się uzasadnieniem prawnym. Odwołanie nie jest obarczone szczególnymi rygorami formalnymi.
Więcej informacji na temat tego, jak skonstruować pismo odwoławcze od decyzji ubezpieczyciela można znaleźć na stronie https://votum-sa.pl/wiedza/faq/odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela/. Warto też pamiętać, że złożenie odwołania nie gwarantuje, że ubezpieczyciel zmieni swoją decyzję i zwiększy odszkodowanie.

Ile czasu mamy na odwołanie się od niekorzystnej dla nas decyzji firmy ubezpieczeniowej?
Na odwołanie od decyzji ubezpieczyciela dana osoba ma aż 3 lata, lepiej jednak nie zwlekać z tym krokiem i złożyć odwołanie krótko po otrzymaniu informacji o zaniżonym odszkodowaniu lub w przypadku otrzymania informacji odmownej dotyczącej wypłaty odszkodowania.

Jakie problemy możemy napotkać, ubiegając się o wypłatę odszkodowania z OC od ubezpieczyciela samochodu?
W przypadku ubiegania się o wypłatę należnego nam odszkodowania z ubezpieczenia OC na skutek kolizji i uszkodzenia auta, możemy spotkać się z kilkoma zasadniczymi problemami. Oto one:
• wzięcie przez ubezpieczyciela pod uwagę cen tańszych zamienników;
• uwzględnienie niższych stawek za pracę warsztatu samochodowego niż rzeczywisty poniesiony przez nas wydatek.
W przypadku, gdy ubezpieczyciel nie wydał żadnej decyzji po złożeniu przez nas odwołania, problem ten można zgłosić do RZU lub KNF. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczyciel ustawowo nie ma obowiązku wydania decyzji, jeśli w naszym odwołaniu nie pojawiły się nowe dowody czy okoliczności wnoszące coś do sprawy.

2018-01-26 08:30:14 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!