Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Dzisiaj akcja "Skrzyżowanie"

Dzisiaj akcja

Nie ustępowanie pierwszeństwa, nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy nieostrożne wejście na jezdnię, to tylko niektóre z najczęściej popełnianych na skrzyżowaniach wykroczeń. Dziś po południu, policjanci z lublinieckiej drogówki sprawdzą czy na największym skrzyżowaniu w Lublińcu uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujących przepisów.

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, nieprawidłowe skręcanie, nadmierna prędkość, nieprawidłowa zmiana pasa ruchu, nieostrożne wejście na jezdnię przed jadący pojazd i nie stosowanie się do sygnalizacji to jedne z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, do których dochodzi na skrzyżowaniach dróg.

W realizowanych na terenie województwa śląskiego działań, lublinieccy policjanci sprawdzą dziś, czy na największym skrzyżowaniu w mieście uczestnicy ruchu przestrzegają obowiązujących przepisów. W godzinach popołudniowych mundurowi będą obserwować czy kierujący pojazdami, piesi oraz rowerzyści swoim zachowaniem nie stwarzają zagrożenia. Stróże prawa apelują o ostrożność na drodze i przestrzeganie zapisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

2018-01-18 11:54:53 | KPP Lubliniec

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!