Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 9 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Ci tylko są szczęśliwi, których myśli są skierowane ku jakiemuś przedmiotowi innemu niż własna szczęśliwość." [John Stuart Mill]

Zjazd ZHP wybrał nowego komendanta

Zjazd ZHP wybrał nowego komendanta

12 stycznia, w Ośrodku Harcerskim w Kokotku, odbył się Zjazd Nadzwyczajny Hufca ZHP Lubliniec, którego celem było wybranie nowych władz Hufca. Zgromadzeni na Zjeździe instruktorzy i instruktorki, jednogłośnie wybrali na funkcję Komendanta Hufca druha hm. Mariusza Maciów.

 W skład nowej Komendy weszły także druhny: pwd. Karolina Widera, pwd.Olga Spychała, pwd.Dominika Beszoner oraz druh pwd. Błażej Widera. Zjazd dokonał wyboru nowej Komisji Rewizyjnej, która od piątku, pracuje w składzie: przewodniczący druh phm.Kajetan Zbączyniak, oraz druhny hm.Ewa Knebel i hm.Jolanta Cecota.

Podczas Zjazdu, ustępującą Komendantkę Hufca, druhnę phm Iwonę Legencką uhonorowano - Złotą Odznaką za Zasługi dla Chorągwi Śląskiej, którą wręczyła druhna hm Anna Peterko, Komendantka Chorągwi Śląskiej.

Rok 2018 jest dla harcerzy rokiem wyjątkowym. Senat RP podjął uchwałę ustanawiającą rok 2018 - Rokiem Harcerstwa. Świętować bowiem będzie ono 100- lecie istnienia ZHP. Latem, harcerze i harcerki z całej Polski spotkają się na Jubileuszowym Zlocie w Gdańsku. Nie zabraknie tam również reprezentacji Hufca Lubliniec, który pod koniec sierpnia obchodzić będzie swoje 95-lecie.

Na ten rok, lublinieccy harcerze, zamierzają zorganizować kilkanaście imprez, podczas których każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł poczuć smak harcerskiej przygody. Pierwsza okazja, już niebawem – 22 lutego. Tego dnia, po raz kolejny na lublinieckim rynku, świętować będziemy Dzień Myśli Braterskiej, na który już dzisiaj zapraszamy druhny i druhów, ze wszystkich harcerskich pokoleń.

Tymczasem, za kilka dni w Ośrodku Harcerskim w Kokotku, rozpocznie się Harcerska Akcja Zimowa, podczas której, zuchy, harcerze i harcerki naszego Hufca, będą bawić się, odpoczywać, ale także zdobywać sprawności i stopnie. Poznają nowych przyjaciół, przeżyją wspaniałe przygody.

2018-01-17 09:17:59 | phm. Piotr Widera rzecznik Hufiec ZHP Lubliniec

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec * powiat lubliniecki * Kokotek * zhp

Komentarzy: 4 dodaj

Gratulacje dla nowej Komendy Hufca i życzenia twórczej pracy w najwspanialszej organizacji na świecie.
2018-01-17 21:41:50 | markopolo
maciej
Krzysztof Zbączyniak kawaler Orderu Uśmiechu.
2018-01-17 17:10:06 | Y5F44K24E
maciej
Krzysztof Zbączyniak kawaler Orderu Uśmiechu.
2018-01-17 17:10:02 | Y5F44K24E
ZHP Kokotek
Jedynym kto się zajmował ZHP w Kokotku był pan Zbonszczeniak. Po jego odejściu było tylko gorzej i wątpię czy to się zmieni.
2018-01-17 16:52:56 | Marek
więcej