Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Szkło kryształowe - czy szlifowanie go za pomocą wody jest możliwe?

Szkło kryształowe - czy szlifowanie go za pomocą wody jest możliwe?

Obróbka materiałów strumieniem wody pozwala często uzyskać zaskakujące efekty. Warto ją stosować wtedy, gdy mamy do czynienia z delikatnymi i często kruchymi materiałami, jak szkło. Dzięki precyzji oraz odpowiedniemu ustawieniu strumienia możliwe jest chociażby skuteczne szlifowanie szkła.

Szkło jest materiałem znanym człowiekowi od bardzo dawna. Choć powszechnie kojarzone jest z branżą budowlaną i wykończeniową, to swojej zastosowania znajduje również w dekoracji – szeroko rozumianej. Wielu inwestorów zastanawia się nad tym, jaki jest skuteczny sposób na ciecie szkła oraz jego szlifowania. Wątpliwości dotyczą nie tylko szkła typowo budowlanego, ale również szkła kryształowego.

Czym dokładnie jest szkło kryształowe?

Szkło kryształowe zwane jest również szkłem ołowiowym. Jest to bezbarwna i przeźroczysta odmiana szkła, która ma szczególne zastosowanie w wyrobie przedmiotów dekoracyjnych, np. rzeźb. Bardzo dużą zaletą szkła kryształowego jest jego miękkość oraz odporność na działanie kwasów, dzięki czemu idealnie nadaje się do rzeźbienia. Ołów zawarty w szkle sprawia, że masa jest mniej lepka, co przekłada się na prostotę jej topienia, klarowania oraz ponownego formowania. Ten rodzaj szkła posiada bardzo dobrą jakość oraz niezaprzeczalne walory estetyczne. Wprawieni fachowcy potrafią w nim wykonać niezwykle estetyczne żłobienia oraz zdobienia, które podnoszą cenę oraz wartość wytworzonego przedmiotu.

Jak skutecznie wykonać dekorację szkła kryształowego?

Tradycyjnie – często w rodzinnych zakładach do dekoracji szkła kryształowego wykorzystuje się np. tarcze diamentowe. Tego rodzaju technika mimo swoich niewątpliwych zalet ma jednak szereg wad, na czele których stoi oczywiście niedoskonałość ludzkiej ręki. Dużo lepszą metodą wykonywania dekoracji czy ogólnie – obróbki szkła dekoracyjnego jest Water Jet. Dzięki strumieniowi wody o małej średnicy można bez problemy wycinać dowolne kształty, tworząc chociażby różnego rodzaju rzeźby czy mniejsze lub większe dekoracje ze szkła. Niezwykle ważną zaletą jest to, że podczas zarówno ciecia szkła, jak również wykonywania dekoracji materiał nie jest rozgrzewany. Nie występuje również zjawisko pękania szkła, powstawania zarysowań czy przebarwień. Jest to niezwykle ważne, gdyż zachowane zostają oryginalne właściwości materiału, a inwestor nie jest narażony na ponoszenie dodatkowych kosztów.

Szlifowanie szkła przy pomocy technologii Water Jet

Istnieje wiele metod pozwalających na szlifowanie szkła. Jedną z najbardziej sprawdzonych i ciekawy jest Water Jet. Główną zaletą tej metody jest oczywiście precyzja oraz brak możliwości uszkodzenia materiału. Precyzję zawdzięczamy oczywiście specjalnemu oprogramowaniu, które steruje urządzeniem oraz dyszą, z której wydobywa się strumień wody. Szlifowanie szkła wodą pozwala uzyskać niesamowite efekty w stosunkowo krótkim czasie. Realizacją takich usług zajmuje się firma Metconcept.

Gdzie znajduje zastosowanie szkło szlifowane wodą?

Szkło szlifowane wodą jest oryginalne, piękne, czyste, świetnie załamujące światło oraz idealnie się prezentujące. Zastosowanie znajduje głównie w szeroko rozumianym budownictwie, dekoracji wnętrz, a także w meblarstwie. Szkło kryształowe może występować w meblach: jako elementy dekoracyjne, szyby, elementy wykończeniowe kuchni oraz innych mebli na wymiar, w dekoracji – jako elementy wykończenia wnętrz, elementy lamp. Zastosowań jest naprawdę wiele – a wszystko to dzięki możliwości w pełni profesjonalnej obróbki.

2018-01-12 13:52:14 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 1 dodaj

Szlifierz Szkla
Szklo krysztalowe nie jest odporne na dzialanie kwasow, do polerowania szkla krysztalowego uzywana jest mieszanka kwasow Fluorowodor( HF ) i kwas siarkowy ( H2SO4 ). Bardzo drogie sa krysztaly recznie polerowane-specjalnymi pastami polerskimi na tarczach drewnianych lub korkowych czy filcowych. Szlifowanie szkla za pomoca Laseru czy wody jest tanim kiczem,to tak jak drukowanie obrazow czy produkcja sztucznych kwiatow
2018-01-18 19:20:39 | M.J.G
więcej