Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  1 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Ogródek restauracyjny otwarty przez cały rok? To możliwe!

Ogródek restauracyjny otwarty przez cały rok? To możliwe!

Ogródek restauracyjny przyciąga wielu gości. Możliwość delektowania się posiłkiem na świeżym powietrzu bądź wypicia kufla zimnego piwa sprawia, że obroty restauracji rosną, a lokal odwiedza duża liczba nowych klientów. Czy możliwe jest stworzenie całorocznego ogródka restauracyjnego?

Ogórek otwarty również w zimie

Ogródek restauracyjny otwarty w lecie jest dobrze znanym widokiem, jednak niektóre restauracje proponują swoim klientom możliwość korzystania ze stołów i krzeseł na świeżym powietrzu przez cały rok. Aby było to możliwe, konieczne jest odpowiednie przygotowanie ogródka. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby goście czuli się w nim komfortowo bez względu na porę roku. Najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej temperatury w ogródku. W tym celu można zdecydować się na ogrzewanie ogródka za pomocą parasoli grzewczych - są to urządzenia zasilane gazem, dzięki czemu korzystanie z nich jest ekonomiczne. Dodatkowo parasole są w pełni bezpieczne, gdyż płomień jest w nich zamknięty, a ciepło wydostaje się na zewnątrz za pomocą specjalnych promienników.

W całorocznym ogródku restauracyjnym powinny znaleźć się składane ściany i zadaszenie. Daszek może być wykonany z dowolnego materiału, jednak składane ściany najlepiej sprawdzają się, gdy są wykonane ze szkła. Szkło daje wrażenie, że spędza się czas na świeżym powietrzu i pozwala obserwować to, co dzieje się na zewnątrz. Ponadto szklane ściany bez trudu można zdjąć na cieplejsze miesiące i stworzyć tradycyjny, otwarty ogródek restauracyjny.

Wyposażenie odporne na warunki atmosferyczne

W ogródku restauracyjnym niezbędne są komfortowe i praktyczne meble dla gości. Można je znaleźć między innymi w ofercie prezentowanej na https://dominova.com.pl/meble-zewnetrzne. Meble do ogródka restauracyjnego czynnego przez cały rok muszą być odporne na czynniki atmosferyczne oraz wahania temperatur. Ważne jest, aby nie szkodził im deszcz ani śnieg, dlatego najlepszym wyborem są krzesła i stoły wykonane z drewna, metalu lub aluminium. Dobrym rozwiązaniem są również meble z solidnego tworzywa sztucznego. W czasie zimy występują również wahania temperatur, dlatego materiał, z którego wykonane są meble, powinien być przeznaczony do wykorzystywania w temperaturach dodatnich i poniżej zera.

Ważną cechą mebli do ogródka restauracyjnego jest też odporność na zabrudzenia. Goście chcą spędzać czas w lokalach, w których panuje porządek, dlatego czyszczenie mebli powinno zajmować niewiele czasu. Przykładowo, meble aluminiowe do restauracji wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, a znów będą lśnić czystością.

2018-01-10 08:11:27 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!