Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  1 °C, 17 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

W królestwie światła

W królestwie światła

Łazienka jest jedną z tych przestrzeni, która wymaga specjalnego oświetlenia. Zabiegi pielęgnacyjne potrzebują precyzyjnego ustawienia lamp, jasnego światła, a z drugiej strony strefa relaksu zakłada, że stworzymy we wnętrzu odpowiedni klimat. Dlatego właśnie podstawową zasadą planowania źródeł i mocy światła w łazience powinno być ich zróżnicowanie. Oprócz górnych lamp, oświetlenia lustra, doskonale sprawdzają się na przykład kinkiety łazienkowe, dając nieco rozproszone boczne efekty.

Wszystko gra

Już na etapie projektowania łazienki powinniśmy wziąć pod uwagę jakość i rozmieszczenie źródeł światła. Można nawet odnieść wrażenie, że jest to aspekt ważniejszy od koloru czy wielkości kafelków oraz rozkładu armatury. Lampy do łazienki https://www.strefalamp.pl/kinkiety-lazienkowe tak naprawdę tworzą klimat w tym specyficznym wnętrzu – są w stanie optycznie zmienić jego kształt oraz nadać oczekiwany klimat. Swoistą grę świateł wykorzystują nie tylko źródła światła ale wszelkiego rodzaju kontrasty i odbicia. A tych refleksów mamy w łazience całkiem sporo – są wszak lustra, kafelki czy też armatura. Warto wykorzystać je do tego, by tworzyły przestrzeń nam przyjazną. Najważniejszym miejscem do precyzyjnego i jasnego oświetlenia będzie oczywiście lustro i umywalka. To przestrzeń, która służy podstawowym zabiegom pielęgnacyjnym i upiększającym. Odpowiednie lampy pozwolą zrobić perfekcyjny makijaż, nie będą rzucać odcieni i kontrastów. To szczególnie istotne dla kobiet, ale również panowie przy goleniu potrzebują odpowiednich warunków.

Mody i style

Od lat najmodniejszym światłem górnym są oprawy wpuszczane w sufit. Muszą być one oczywiście dostosowane do pracy w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Poza tym można zdecydować się na oprawy przymocowane do sufitu. Dzięki kloszom o różnej przepuszczalności i tradycyjnym oraz nowoczesnym wykończeniem bez problemu można stworzyć odpowiedni klimat. Poza tym światło LED daje nam doskonałe możliwości zmieniania nasilenia oraz barwy. Przy lustrze warto powiesić zwisające lampki. Nie tworzą one cieni na twarzy jak popularne halogeny i dzięki temu sprawdzają się chociażby przy robieniu makijażu. Poza wtedy wyglądają efektownie i w połączeniu z lustrem optycznie powiększają przestrzeń. Im większe lustro i im więcej źródeł światła, tym efekt będzie ciekawszy. Warto bawić się więc płaszczyznami szklanymi, ponieważ nadają one lekkości wnętrzu i pozwalają na tworzenie świetnych aranżacji także z elementami świetlnymi.

2018-01-10 08:09:24 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!