Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Nowy miernik prędkości, ale również fotoradar i nowoczesna kamera

Nowy miernik prędkości, ale również fotoradar i nowoczesna kamera

Od zeszłego tygodnia na wyposażeniu lublinieckiej drogówki jest nowy laserowy miernik prędkości TruCAM LTI 20/20. Urządzenie po wykonaniu pomiaru prędkości nagrywa trasę samochodu, by na zakończenie wykonać zdjęcie kierowcy. Pozwala to ujawnić wykroczenia bez zatrzymywania sprawcy. Piszemy w liczbie mnogiej ponieważ kierowca może otrzymać mandat nie tylko za przekroczenie prędkości, ale również za niezapięte pasy, czy rozmowę przez telefon komórkowy.

Laserowy miernik prędkości TruCAM LTI 20/20 to nowoczesne urządzenie z ekranem LCD pozwalające na pomiar prędkości pojazdów poruszających się prędkością do 320 km/h. Odległość pomiaru wynosi od 15 metrów do nawet 1,2 km.

Jak napisaliśmy na wstępie, urządzenie po dokonaniu pomiaru rejestruje trasę pojazdu, by na koniec odcinka wykonać zdjęcie w wysokiej rozdzielczości z twarzą kierowcy.
Zdjęcie z pomiarem zawiera również celownik, który obrazuje jaki pojazd został dokładnie namierzony, w szczególności jeśli jedzie kilka pojazdów obok siebie. Wbudowany odbiornik GPS zapisuje dodatkowo dane dotyczące miejsca i kiedy zostało wykonane.

Urządzenie posiada tryb automatycznego trybu prędkości. Po ustawieniu przez operatora progów minimalnych i maksymalnych pomiarów, pozwala to na bezobsługową pracę urządzenia, na zasadzie fotoradaru. TruCAM potrafi rozróżniać pojazdy osobowe od ciężarowych. Policjant może ustawić dwa różne progi pomiarów prędkości w zależności od masy pojazdów. Funkcja szczególnie przydatna na drogach z większym ograniczeniem dla pojazdów powyżej 3,5 tony. 

Motocykliści również nie mogą czuć się bezkarni ponieważ urządzenie potrafi dokonywać pomiarów "od tyłu", czyli pojazdów oddalających się.

TruCAM LTI 20/20 może pełnić funkcję kamery przy rejestracji innych wykroczeń np. przejazdu na czerwonym świetle, czy zdarzeń drogowych (wypadków).

Urządzenie zostało oficjalne zaprezentowane na spotkaniu prasowym w miniony czwartek w lublinieckiej komendzie. Dzień później po raz pierwszy TruCAM LTI 20/20 został wykorzystany podczas ogólnopolskiej akcji "Prędkość".

2018-01-08 11:41:47 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Nowy miernik prędkości TruCAM LTI 20/20
więcej

Więcej: Policja * Lubliniec * powiat lubliniecki

Komentarzy: 1 dodaj

Bardzo dużo niewiadomych....jak zwykle https://moto.wp.pl/policjanci-dostali-mierniki-lti-2020-trucam-nowa-bron-drogowki-nie-taka-idealna-6199718055635073a
2018-01-09 20:53:37 | Albert
więcej