Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

TOP 5 aplikacji edukacyjnych na Androida

TOP 5 aplikacji edukacyjnych na Androida

Czy nikt nie zastanawiał się,czy smartfony mogą uczyć w podświadomości?Okazuje się, że tak, a zatem przejdźmy do naszego zestawienia TOP 5 aplikacji edukacyjnych na Androida

Zanim zaczniesz zadawać sobie pytanie jaki smartfon wybrać warto abyś poznał 5 ciekawych aplikacji na androida. Oto one:

#5 - Miejsce piąte, czyli ostatnie zajmuje aplikacja BEAKER od producenta THIX. Jest to aplikacja, która zamienia nasz smartfon/tablet w zlewkę. W tej oto zlewce możemy wykonywać różnego typu reakcje chemiczne. W tej aplikacji można eksperymentować z ponad 150 chemicznymi. Jedna z najciekawszych reakcji jest reakcja cezu i wody. Jaki jest wynik reakcji? Sprawdźcie sami.

#4- Miejsce wyższe, czyli czwarte zajmuje aplikacja Fizyka na 5! od Geckonization. Aplikacja ta pozwala na opanowaniu wzorów i teorii z fizyki. Dzięki niej można zrozumieć, co znaczy ruch jednostajny prostoliniowy, czy przemiana izobaryczna gazu doskonałego. Aplikacja ta ma około miliona pobrań. Jest szczególnie przydatna, gdyż wiele uczniów ma problemy z fizyką.

#3- Następna aplikacja to Piano Tiles od wydawcy Cheetah Games. Aplikacja ta pomaga nauczyć się tytułów i samego brzmienia znanych utworów. Aplikacja ma także drugi plus- uczy zręczności palców. Cała logika tej gry to uderzanie w czarne klawisze w odpowiednim momencie, tak żeby się nie ,,skuć,,. Gra jest dosyć znana, gdyż posiada 100 milionów pobrań. Na każdym poziomie jest do zagrania 3 melodie. W grze obowiązuje 6 stopniowa skala oceniania. Od jednej gwiazdki, przez 1 koronę, aż po 3 korony. Gdy znudzi nam się muzyka w poszczególnych poziomach, możemy przejść do pobijania rekordów na medal brązowy, srebrny i najwyższy złoty. Ogólnie aplikacja jest oceniana bardzo dobrze, gdyż na 7 698 145 ocen, przypada 6 466 197 bardzo dobrych. Warto dodać, iż wydawca aplikacji ma doświadczenie w segmencie gier i aplikacji.

#2- Miejsce drugie zajmuje Khan Academy. Pozwala się nauczyć dużego materiału w krótkim czasie. W opisie aplikacji znajdziemy,że pozwala nauczyć się prawie wszystkiego za darmo. Jednak aplikacja ta ma jeden minus, aby się z niej nauczyć chociaż najmniejszej drobnostki, potrzebna jest znajomość języka angielskiego. Minus ten jest całkiem spory. Ale na pocieszenie dodam, że pozycja numer jeden jest lepsza i po polsku. Aplikacja w łatwy sposób wyjaśnia terminy z przedmiotów takich jak chemia czy biologia. Khan Academy jest królową w wyjaśnianiu matematyki. Aplikacja ta to nic innego jak angielska konkurencji polskiej pozycji numer jeden.

#1- Oto królowa polskiej edukacji. Posiada certyfikat od Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przedstawiam wam aplikację o nazwie Squla. Ta aplikacja zagościła na stałe w polskich szkołach. Aplikacja jest podzielona na przedmioty. W aplikacji można wybrać quizy nawet z takich przedmiotów jak plastyka, czy muzyka. Jeśli rozwiąże się poprawnie quiz, można wykonać bieg, w którym zbiera się monety. Za monety można kupić awatary. Im lepszy i droższy jest nasz awatar, tym bardziej jesteśmy prestiżowi. W każdym przedmiocie jest kilka tematów. Aplikacja zajęła miejsce pierwsze, gdyż jest doskonałą alternatywą dla prowadzenia lekcji na tablicy. Jedynym minusem jest to, iz aplikacja posiada zakres materiałów dla klas 4-6. Jednak aplikacja tak spodobała się wszystkim nauczycielom i uczniom, że prawdopodobnie powstanie szerszy zakres materiałów dla klas 4-8. Mamy nadzieje, że zostaną dodane także inne przedmioty z nowej reformy.

Życzę tego aby wymienione wyżej aplikacje pomogą wszystkim uczniom i studentom

PS Jeśli chcesz się dowiedzieć co to jest smartfon kliknij w poniższy link.

2018-01-08 08:50:29 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!