Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -1 °C, 9 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
""

Chorwacja - rejs i przygoda na morzu

Chorwacja - rejs i przygoda na morzu

Położona nad słonecznym i ciepłym Morzem Adriatyckim Chorwacja, stanowi popularny cel podróży dla turystów. Ze względu na zróżnicowaną linię brzegową, piękne krajobrazy, liczne zatoki i plaże, warto odwiedzić Chorwację wybierając się w rejs po okolicznych wodach. 

Zamiast pozostawać w jednym hotelu przez cały pobyt w Chorwacji, dużo lepiej odwiedzić wiele różnych miejsc. Taką możliwość udostępnia serwis Rejsomat.pl, w którym znajdziemy wiele ofert rejsów jachtem. Odbywając rejs można zwiedzić wiele mniej znanych miejsc. Chorwacja ma bardzo bogatą kulturę, która formowała się pod silnymi wpływami okolicznych państw. Dzięki temu łączy ona w sobie wiele wspaniałych elementów, które można odnaleźć w tradycji, sztuce kulinarnej, architekturze i obyczajach mieszkańców. 

Chorwacja - spędzanie czasu i atrakcje 

W Chorwacji każdy znajdzie idealny dla siebie sposób na rekreację i spędzanie czasu. Zwolennicy wylegiwania się na plaży będą wniebowzięci. Region Dalmacji jest bogaty w piękne plaże, wprost stworzone do leniwego wypoczynku. Jednak odnaleźć można także prawdziwe perełki, otoczone wspaniałymi krajobrazami zatoki i dzikie plaże. Każdy kto odbył rejs po Morzy Adriatyckim, szybko przekona się, że ma ono niezapomnianą barwę, która towarzyszy turystom przez cały okres wakacji. Temperatura wód okalających Chorwację zachęca do kąpieli i korzystania z atrakcji w nadmorskich kurortach. 

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu z radością wezmą udział w jednym z wielu oferowanych w tym regionie sportów wodnych. Miejscowe wybrzeża oferują w tym względzie znakomite warunki. Nawet osoby nie zaznajomione wcześniej z taką formą spędzania czasu, szybko docenią jego uroki. Natomiast osoby bardziej preferujące lądowe atrakcje, mogą wziąć udział w pieszych wyprawach i wycieczkach trekkingowych. Podczas pobytu w Chorwacji warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Istnieje tutaj wiele zabytków i atrakcji, dzięki którym można lepiej poznać historię i kulturę tego regionu. 

Chorwacja - piękna przyroda i bogata kultura 

Podczas rejsu odwiedza się wiele miejsc dostępnych tylko drogą morską. Wśród nich należy wymienić wspaniałe parki i rezerwaty wodne (np. Kornaty), piękne krajobrazy oraz praktycznie nieuczęszczane przez innych miejsca. Podróżując w ten sposób uczestnicy rejsu odwiedzają wiele portów i miejscowości. Poznają charakterystyczne dla danego obszaru potrawy, lokalne restauracje i bary trunki oraz odwiedzają miejscowe zabytki. Wiele z nich znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.  

Rejs to odmienna perspektywa podróżowania 

Rejsy to zupełnie inny sposób podróżowania od tego, do jakiego przywykła większość podróżników. Daje uczestnikom poczucie wolności i pozwala na gruntowny relaks. Zainteresowane osoby mogą także poznać żeglarskie życie oraz tajniki żeglugi. Chorwacja przez cały wakacyjny okres jest słoneczna, wolna od gwałtownych wiatrów, sztormów oraz intensywnych opadów. Podczas rejsu każdy może skosztować przygody życia na jachcie, podróżować od portu do portu i poznawać lokalne atrakcje i kulturę.

2018-01-02 09:34:14 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!