Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  4 °C, 24 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Niemiecka praktyka dla informatyków i mechaników z ZSOT

Niemiecka praktyka dla informatyków i mechaników z ZSOT

Przed samymi świętami 25 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych wróciło z zagranicznej praktyki w Niemczech. Dwudziestu informatyków i 5 mechaników doskonaliło swoje umiejętności w pracowaniach komputerowych i warsztatach mechanicznych w Lipsku.

Dwutygodniowy staż stanowił część projektu „Staże zawodowe w Niemczech dla informatyków i mechaników ze Śląska”, który realizowany jest w ramach projektu systemowego „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Uczestnicy z klas informatycznych przez dwa tygodnie poznawali praktyczne rozwiązania dotyczące sieci i systemów komputerowych, baz danych i aplikacji internetowych. Wykonali sieci Smart Home sterujące z telefonu systemami czujników, stworzyli własne strony komputerowe, używali języków programowania: html, css, javascript, pracowali w systemach Mac i Windows. Mechanicy natomiast przez pierwszy tydziń budowali samochód elektryczny e-buggy, a w drugim tygodniu uczyli się programowania obrabiarek CNC.

Udział w stażu umożliwi uczniom ZSOT otrzymanie międzynarodowego dokumentu Europass Mobility,  certyfikatu uczestnictwa oraz zaświadczenia o udziale w kursie języka angielskiego zawodowego. Uczestnicy wysoko ocenili jakość szkolenia merytorycznego i kulturowego. Prócz zajęć w pracowniach realizowali bowiem program zwiedzania. Byli w Berlinie, Dreźnie, Halle, a w Lipsku zwiedzali m. in. fabrykę BMW.

- Chciałbym przystąpić ponownie do projektu ze względu na jego jakość organizacji całego stażu. Z pewnością poleciłbym projekt swoim kolegom. Projekt pozwolił mi na zgłębienie mojej wiedzy zawodowej, co według mojej opinii zwiększa moje szanse na polskim oraz międzynarodowym rynku pracy. Jestem zadowolony, że mogłem uczestniczyć w tym projekcie – Bartłomiej Waliszko 2TI.

2018-01-01 18:02:09 | ZSOT - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Niemiecka praktyka dla informatyków i mechaników z ZSOT
więcej

Komentarzy: 1 dodaj

Tragicznie
Dla mechaników i informatyków sie praktyki znajdują ale hotelarze muszą szorować kible w Lublinieckim Zamku.
2018-01-02 16:20:18 | rodzic
więcej