Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -2 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Radio do kuchni – nowoczesne czy tradycyjne?

Radio do kuchni – nowoczesne czy tradycyjne?

Niejeden rodak nie mógłby sobie wyobrazić kuchni bez radia. To tam zaczyna przecież dzień, pijąc poranną kawę. Zaspany, półprzytomny, zapewne niezbyt zadowolony z tego, że musiał wstać i wkrótce rozpocznie codzienne trudy. Humor może mu poprawić muzyka. Przyda się też prognoza pogody i najnowsze wiadomości.


Również w ciągu dnia radio do kuchni umila czas spędzany tam na przygotowywaniu posiłków. Czasem trwa to parę godzin, a nie wszyscy preferują ciszę. Kiedyś do dyspozycji były tylko tradycyjne odbiorniki, dziś możliwości są znacznie większe. Są trzy warianty, o których poniżej:
Tradycyjne radio do kuchni
Tak jak u naszych rodziców i dziadków: zwykły „tranzystor”, czyli radioodbiornik zasilany z sieci, ale mogący też pracować na bateriach. Takie radio w ogóle warto mieć w domu, bo nigdy nie wiadomo, czy nie wydarzy się jakaś klęska żywiołowa (powódź, huragan), która pozbawi naszą okolicę prądu. Bateryjne radio pozwoli odbierać lokalne wiadomości i nieco lepiej orientować się w sytuacji, gdy w domu nic nie działa i palą się świeczki.
Wbrew pozorom, takie radia wciąż są produkowane, można nawet dostać modele „retro”, przypominające odbiorniki z ubiegłego wieku, sterowane pokrętłami. Takie radio można tez sprawić osobie starszej, dla której programowanie, RDS itp. to czarna magia.
Radio podwieszane
W kuchni, zwłaszcza małej, liczy się miejsce. Nie zawsze też odbiornik może stać gdzieś bezpiecznie i to w miejscu, gdzie nie dochodzą opary z gotowania. Postawiony na blacie może ulegać zabrudzeniu podczas obróbki jakichś pryskających czy chlapiących produktów. Czemu więc nie podwiesić go pod szafką wiszącą lub półką?
Do dyspozycji są niedrogie (drogie też) radioodbiorniki, których konstrukcja pozwala na takie właśnie usytuowanie. Są to radia cyfrowe, bez pokręteł. Droższe modele mogą być wyposażone w pilota i odtwarzacz CD.
Radio do zabudowy
Modne jest też ostatnio radio do kuchni przeznaczone do zabudowy. Można je zobaczyć i kupić na stronie http://eissound.pl/12-kb-sound. Głośniki montuje się w podwieszanym suficie, a komu tego mało, może rozbudować niektóre zestawy o głośniki ścienne. Jest to elektronika przystosowana do pracy w warunkach dużej wilgotności, toteż nie trzeba się obawiać, że atmosfera kuchni zaszkodzi któremukolwiek urządzeniu. Jest to z pewnością rozwiązanie do kuchni nowoczesnej, starannie zaprojektowanej lub remontowanej, funkcjonalne i robiące wrażenie zarówno wyglądem, jak i jakością dźwięku. Dostępne są zarówno modele sterowane pilotem, jak i przyciskami na odbiorniku.

2017-12-21 12:19:56 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!