Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 11 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie targuj się o ryby, których jeszcze nie złowiłeś." [Mądrość chińska]

O czym warto pamiętać, wybierając altanę ogrodową?

O czym warto pamiętać, wybierając altanę ogrodową?

Funkcjonalny i urokliwy ogród składa się nie tylko z zadbanej i wypielęgnowanej roślinności, tajemniczych ścieżek i równo przystrzyżonej trawy, ale również z praktycznej altany, w której można schronić się przed ostrym słońcem i zacinającym deszczem. Na jakich aspektach należy się skupić, wybierając altanę do swojego ogrodu?

Wśród najważniejszych aspektów, jakie należy wziąć pod uwagę podczas wybierania altany ogrodowej są cechy takie jak:

  • funkcjonalność

Wygoda korzystania z altany ogrodowej w dużej mierze zależy od jej wielkości i sposobu usytuowania wejścia. Ważne jest też, czy domek ogrodowy jest w pełni kryty, czy też jest może swojego rodzaju wiatą z kilkoma wejściami. Altany mogą mieć różnego typu charakter – bardziej otwarty lub zamknięty.

  • stylistyka

Wybierając altanę ogrodową, najlepiej dopasować ją do stylistyki naszego domu i ogrodu. Jeśli bryła domu stanowi przykład nowoczesnej zabudowy, z użyciem betonu architektonicznego, drewna i szkła na elewacji, warto postawić na altanę ogrodową o takiej samej stylistyce.

Altana do domu w tradycyjnym stylu

Tradycyjne materiały, takie jak drewno, są na tyle uniwersalne, że pasują do różnego typu posesji – zarówno tych wykończonych w duchu nowoczesności, jak i tradycyjnych. Stosując jednak altany bogate w łuki i pergole, warto pamiętać, że tradycyjne konstrukcje najlepiej pasują w ogrodach z usytuowanymi w nich domami z epoki. Drewniana pergola z ceramiczną dachówką świetnie pasuje do klasycznych domów o białych ścianach i dwuspadowym czerwonym dachu. Co ciekawe, zwykle na zamówienie, do altany możemy dobrać pokrycie dachowe, stylem nawiązujące właśnie do wykończenia dachu domu.

Rustykalna altana do domu w wiejskim stylu

Drewniane pergole i łuki wspaniale pasują nie tylko do tradycyjnego, ale także do wiejskiego domu. Naturalny kolor drewna, ale również odcień złocistego dębu czy buku, świetnie komponuje się z klasycznymi malwami, rumianem i maciejką. Altany z elementami cegły i rustykalnego drewna dopełniają ogrodu w wiejskim stylu.

Altany do angielskiego ogrodu

Jeśli zaś chodzi o altany z pojawiającymi się elementami białego kutego metalu, to najlepiej sprawdzą się one w ogrodzie urządzonym w klimacie starego angielskiego ogrodu, pełnego herbacianych róż. Zaletą takiego wykończenia, oprócz walorów estetycznych, jest również duża wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak ostre słońce, deszcz, śnieg i mróz. Szeroki wybór altan w tradycyjnym stylu można znaleźć na stronie https://drewnolandia.pl/odwiedz-nas.

2017-12-21 10:11:30 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!