Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 9 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
""

Wybieramy buty dla maluszka

Wybieramy buty dla maluszka

Dzieci dorastają na naszych oczach. Zmieniają się z dnia na dzień. Z niemowlaków, nie wiadomo kiedy, przeistaczają się w dzieciaki stawiające swoje pierwsze kroki. Jaka para obuwia będzie odpowiednia dla pociechy uczącej się chodzić? Przed Wami krótki poradnik.

Jaką podeszwę powinna mieć pierwsza para butów dla małego dziecka?
Buty dla dzieci do wychodzenia na dwór powinny mieć elastyczną gumową podeszwę i cholewkę. Warto pamiętać, że obuwie musi chronić stopy dziecka przed zagrożeniami czyhającymi na zewnątrz, takimi jak kamienie czy krawężniki. Dobrze, jeśli będzie miało wzmocnione noski, które jednak nie będą za bardzo krępować jego ruchów.

Obuwie na rzep – świetny wybór na pierwszy raz
Jeśli podczas dobierania pierwszej pary obuwia zauważymy, że nasze dziecko nie do końca prawidłowo układa stopy, warto zasięgnąć porady ze strony ortopedy. Pamiętajmy, że łatwiej jest korygować problemy ze stópkami, gdy dziecko jest młodsze niż za kilka lat.
Na pierwsze buty warto wybrać parę z rzepami. Tego typu zapięcia znacznie ułatwiają zakładanie i zdejmowanie butów. Aby zapewnić dziecku komfort podczas chodzenia, warto wybrać oddychający, lekki materiał. Dobra do tego celu będzie tkanina lub miękka skóra naturalna. Warto unikać materiałów syntetycznych, które utrudniają odprowadzanie potu na zewnątrz. Dobierając pierwsze buciki dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to, aby miały one elastyczne podeszwy. Najlepiej też, jeśli będą nieprzemakalne.

Jak dobrać rozmiar butów do stópek dziecka?
Najłatwiej jest to zrobić, sprawdzając samodzielnie swobodę, jaka pozostaje dziecku, gdy maluch ma na stopach założone buciki. W tym celu wystarczy nacisnąć palcem na przestrzeń pomiędzy czubkiem buta a początkiem paluszka. But powinien mieć wystarczająco dużo miejsca, aby dziecko mogło swobodnie poruszać palcami. Średnio powinno być to około 0,5 do 1 centymetra.

Kiedy najlepiej dokonywać zakupu obuwia dla dziecka?
Zakupu butów warto dokonywać późnym popołudniem, kiedy dziecko ma już nieco zmęczone i opuchnięte stopy. Wówczas łatwiej dobrać w sposób właściwy rozmiar butów do wielkości stópek dziecka. Buty zakupione rano, mogą wieczorem okazać się ciut za ciasne. A to z kolei może spowodować powstanie bardzo bolesnych otarć, pęcherzy i krwawych ran.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając buty dziecięce?
Wybierając buty dla małego dziecka, należy zwrócić również uwagę na to, czy obuwie nie ma elementów dekoracyjnych, takich jak dżety, koraliki czy naszywki, które można w łatwy sposób oderwać.

2017-12-18 11:07:46 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!