Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 9 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
""

Coraz więcej wiemy o patronach naszych ulic

Coraz więcej wiemy o patronach naszych ulic

8 grudnia, w Zespole Szkół im. św. Edyty Stein, nastąpiło rozstrzygnięcie III POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNO – KRAJOZNAWCZEGO „LUBI MI SIĘ TU BYĆ” – NASZE ULICE I ICH PATRONI. Honorowy Patronat nad konkursem objęli w tym roku: Poseł na Sejm RP Pan Andrzej Gawron, Starosta Powiatu Lublinieckiego Pan Joachim Smyła, Burmistrz Miasta Lublińca Pan Edward Maniura oraz Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców Pan Dariusz Przyłas.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i klas gimnazjalnych powiatu lublinieckiego. Jego celem, tak jak w latach ubiegłych, było upowszechnienie i pogłębienie wśród młodzieży wiedzy na temat ulic znajdujących się na terenie naszego powiatu i ich patronów. W tym roku tematem przewodnim byli ludzie sztuki, kultury i nauki. Uczestnicy dzięki konkursowi mogli również zaprezentować swoje umiejętności związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz zdolności publicznych wystąpień.
Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu prezentacji multimedialnej na temat wybranej ulicy znajdującej się w powiecie lublinieckim oraz jej patrona. Komisja konkursowa, w składzie: pan Sylwin Bechcicki (przewodniczący), pan Kazimierz Bromer, pani Bożena Podleśka, pani Magdalena Oberska i pani Katarzyna Koza (członkowie), spośród 33 prac, wytypowała do drugiego etapu najlepsze pod względem merytorycznym i wizualnym prezentacje.
W drugim etapie uczniowie mieli za zadanie przedstawić wynik swojej pracy na forum publicznym. Podczas swoich wystąpień uczestnicy musieli wykazać się profesjonalnością, opanowaniem, pomysłowością i oryginalnością. Poziom wystąpień był bardzo wysoki. Ostatecznie jury konkursowe postanowiło przyznać w kategorii szkół podstawowych (klasy IV-VI) I miejsce Zofii Smyle (SP nr1 w Lublińcu), II miejsce Jakubowi Plucie (SP im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu), a III Wiktorii Słocie (SP nr 3 w Lublińcu). Wyróżnienia otrzymali: Anna Dyla i Jan Szleper (SP nr1 w Lublińcu) oraz Marcelina Jelonek (SP nr3 w Lublińcu).
W kategorii klas gimnazjalnych i klas VII SP - I miejsce powędrowało do Aleksandra Kopyto (SP nr4 w Lublińcu – klasa gimnazjalna). II miejsce zajęła Karolina Krupa, a III – Anna Kierach (obie z SP im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu – klasa gimnazjalna). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali: Klaudia Kaczmarek (ZSP w Ciasnej), Lena Gembała (SP im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu), Michalina Rzeźniczek (SP nr 2 w Lublińcu – klasa gimnazjalna) i Aleksandra Stemarowicz (SP nr3 w Lublińcu).
Słowa podziękowań należą się również wszystkim nauczycielom, którzy zainteresowali i przygotowali swoich uczniów do konkursu. Dziękujemy za ich zaangażowanie. Już teraz zapraszamy wszystkich do udziału w IV edycji konkursu za rok.

2017-12-15 10:54:38 | Katarzyna Koza

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Coraz więcej wiemy o patronach naszych ulic
więcej

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!