Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  4 °C, 24 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Dekoracja lokalu weselnego - na co warto zwrócić uwagę?

Dekoracja lokalu weselnego - na co warto zwrócić uwagę?

Lokal, w którym odbywa się wesele, na co dzień może być zwykłą restauracją, remizą strażacką, a nawet salą gimnastyczną w szkole. Jednak w tym szczególnym dniu wyglądem musi podkreślać charakter niecodziennego wydarzenia. Dlatego właśnie warto pomyśleć o oryginalnych dekoracjach.

Nastrój tworzą dodatki

Nie od dziś wiadomo, że nie ściany i podłogi nadają charakteru i klimatu miejscu, w którym przebywamy, ale różnego rodzaju bibeloty i dodatki. W domu mogą to być poduszki na kanapie i ozdobne świece na stole. W sali weselnej taką rolę mogą pełnić winietki na butelki, ozdobne serwetki kolorystycznie dobrane do kwiatów, eleganckie kieliszki do wina czy pokrowce na krzesła. Trzeba jednak pamiętać o nadrzędnej zasadzie – z dodatkami nie można przesadzić. Prawdziwa elegancja bierze się z ascezy. Zanim więc w szale przedślubnych zakupów zamówicie każdy atrakcyjnie wyglądający dodatek, zastanówcie się, czy będzie on się dobrze komponował. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste.

Sala wymusza klimat

Chociaż można się upierać, że każdą salę da się dowolnie udekorować, to prawda jest nieco inna. Sali gimnastycznej nigdy nie nadamy wystroju ekskluzywnej restauracji, a restauracja nigdy nie zamieni się w domowy salon z kominkiem. Dlatego przewidujący narzeczeni, którzy przedyskutowali charakter swojego ślubu i wesela, często zaczynają przygotowania do ślubu właśnie od wynajęcia odpowiedniej ich zdaniem sali. Na elegancki ślub potrzebna będzie ekskluzywna restauracja, tradycyjne wiejskie wesele można urządzić choćby w namiocie cyrkowym. Pomysłów nie brakuje, a kilka z nich znajdziecie w artykule Dekoracje ślubne.

Motyw przewodni przede wszystkim

Trudno dekorować salę, jeśli nie zdecydujemy się na żaden motyw przewodni. Z drugiej strony – jeśli już się na niego zdecydujemy, wszystko zaczyna być łatwiejsze. Przykładowo, jeśli państwo młodzi są miłośnikami muzyki z lat sześćdziesiątych, mogą postarać się o stworzenie klimatu tej epoki w lokalu ślubnym. Przydadzą się plakaty w starym stylu, nieco już niemodna zastawa stołowa, kwiatowe girlandy nawiązujące do dzieci-kwiatów, oraz nieśmiertelne balony. Panna młoda w takim wypadku powinna wystąpić w sukni nawiązującej do dawno minionej mody i koniecznie wpiąć kwiaty we włosy. Pan młody śmiało może założyć spodnie-dzwony. Oczywiście tego rodzaju wesele nie może odbyć się w lokalu z marmurową podłogą i nowocześnie wykończonym wnętrzem. Tu potrzebna jest sala weselna z prawdziwym drewnianym parkietem.

Kolorystyka

Motyw przewodni to nie wszystko. Ważna jest także odpowiednio dobrana kolorystyka. Planując ślub i wesele, trzeba tak naprawdę myśleć o wielu rzeczach jednocześnie. Kolor sukni panny młodej niejako wymusza kolor ślubnego bukietu, szczególnie jeśli suknia nie jest w białym kolorze. Kolor bukietu zaś jest wiodącym motywem przy wyborze dekoracji weselnych. To do niego dopasowuje się kolor pokrowców weselnych, bukiecików na stołach, serwetek, a czasem nawet zastawy stołowej. Nie od parady będzie dobranie oświetlenia tak, by dyskretnie nawiązywało do obranej kolorystyki. Jeśli jest możliwość powieszenia na ścianach plakatów lub fotografii państwa młodych to warto zadbać, by były oprawione w ramki w określonym kolorze. Taki spójny wygląd państwa młodych i sali weselnej podkreśla nastrój i powagę chwili. Jednocześnie sprawia, że goście czują się wyróżnieni zaproszeniem na tak eleganckie przyjęcie.

Dekoracje spersonalizowane

W czasach, gdy modne są wszystkie DIY i hand made, warto postarać się o ręcznie robione na zamówienie spersonalizowane gadżety, które posłużą jako dekoracje ślubne i weselne, a w później uzupełnią „dorobek” państwa młodych. Nie od parady będzie użycie serwetek z wyhaftowanym monogramem nowożeńców czy stworzenie kieliszków w stylu decoupage z ich imionami. W modzie są także kwiaty z papieru lub tkanin o różnych fakturach. Miłośnicy ręcznych wyrobów na pewno podpowiedzą coś ciekawego.

 

W rękach specjalistów

Przygotowanie dekoracji do kościoła i sali weselnej, udekorowanie samochodu, dbałość o szczegóły stroju państwa młodych, to zadanie dla fachowca. Niby nie jest to bardzo trudne, ale łatwe też nie. Warto się zastanowić, czy zamiast z obłędem w oczach przeglądać katalogi i oferty sklepów z dodatkami ślubnymi, nie lepiej powierzyć to zadanie firmie wyspecjalizowanej w dekorowaniu sal na przyjęcia weselne. Dużą zaletą takiego rozwiązania będzie oszczędność czasu, a często także pieniędzy. Zdarza się czasem, że sale weselne są tak przygotowane, że nie wymagają dodatkowych dekoracji. Jeśli nowożeńcy szukają oszczędności, to można takie sale znaleźć na portalu lokale-wesele.pl. Wbrew pozorom na przygotowaniu wszystkiego samodzielnie nie zawsze się oszczędza.

2017-12-14 13:06:38 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!