Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 9 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
""

Jaki laminator można kupić do biura?

Jaki laminator można kupić do biura?

Laminowanie dokumentów pozwala zabezpieczyć je przed zniszczeniem spowodowanym zalaniem czy zbyt długą ekspozycją na słońce. Laminator jest więc jednym z najczęściej wybieranych sprzętów do biura. Jakie modele laminatorów są dostępne?

Dokumenty zabezpieczone na długi czas

Ważne instrukcje, wytyczne do projektów, czy firmowe zasady wewnętrze powinny być dostępne dla pracowników przez cały czas. Aby zapewnić taką możliwość, warto laminować dokumenty za pomocą przeznaczonego do tego celu urządzenia. Laminarka jest sprzętem łatwym w obsłudze, jednak na rynku istnieje kilka typów urządzeń służących do zabezpieczania papierów.

Stałe laminatory umożliwiają laminowanie dokumentów na zimno i na gorąco. Powszechnie wykorzystuje się je w celu zabezpieczania zadrukowanych kartek papieru, map lub fotografii. Płynne laminatory są niezastąpione do ochrony nadruków na materiałach wystawianych na działanie czynników atmosferycznych. Dotyczy to między innymi banerów, plandek, plakatów, katalogów znajdujących się przed biurami turystycznymi, czy też menu zawieszanych przy wejściu do restauracji. Najlepiej oceniane laminatory obu typów można poznać przeglądając ranking laminatorów.

Często mówi się również o podziale laminatorów na ręczne i automatyczne. Ręczne laminatory wymagają dłuższej obsługi, przez co nie sprawdzają się, gdy chce się zabezpieczyć większą ilość dokumentów. Gdy laminuje się wiele wydruków, warto postawić na laminarkę automatyczną. Jej obsługa skupia się wyłącznie na naciśnięciu guzika - pozostałe czynności są wykonywane przez urządzenie.

Parametry laminarki

Producenci laminatorów starają się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów, dlatego dostępne na rynku urządzenia mają różne funkcje i parametry. Większość urządzeń pozwala zabezpieczać wyłącznie papiery o formacie A4, natomiast inne mogą laminować wydruki A3 i większe. W przypadku intensywnej eksploatacji laminatora warto przyjrzeć się jego wydajności. Najszybsze sprzęty umożliwiają laminowanie z prędkością 60 cm na minutę, czyli około 3 kartek formatu A4.

Ważny parametrem jest także rodzaj folii, jaki może być wykorzystywany w laminatorze. Na rynku dostępne są folie samoprzylepne, matowe i błyszczące. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza te ostatnie, gdyż sprawiają, że dokument prezentuje się elegancko. Rzadziej wykorzystywanym typem folii są folie barwiące, dzięki którym dokument ma określony kolor. Przy wyborze folii do laminowania istotna jest również jej grubość - im grubszą folię może obsługiwać laminarka, tym sztywniejszy będzie zabezpieczony dokument.

2017-12-13 12:11:12 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!