Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -10 °C, 14 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Oswoić znaczy stworzyć więzy...Poznaje się tylko to, co się oswoi. "

ul. św. Anny, Mickiewicza otwarte i... pierwsze wypadki FOTO

ul. św. Anny, Mickiewicza otwarte i... pierwsze wypadki FOTO

Drogowcy otworzyli ostatni remontowany odcinek ul. św. Anny. Teraz kierowcy będą mogli wjechać bezpośrednio w ulicę Oświęcimską. Zgodnie z nową organizacją ruchu jest to droga z pierwszeństwem. Niestety kierowcy jeżdżą na pamięć i policja odnotowała już pierwsze stłuczki w tym miejscu. 

Firma zajmująca się remontem całego odcinka ul. św. Anny sprawiła mieszkańcom prezent mikołajkowy. Jednakże należy przypomnieć, że pierwotny termin zakończenia prac zgodnie z umową ze Starostwem Powiatowym miał zakończyć się 31 sierpnia... 

W związku z pracami w tym miejscu Urząd Miejski w Lublińcu postanowił wyremontować odcinek ul. Mickiewicza od ronda Opolczyka do skrzyżowana z ul. Oświęcimską. W planach była zmiana organizacji ruchu na tym odcinku i odwrócenie drogi jednokierunkowej tak aby ruch pojazdów odbywał się w przeciwnym kierunku tj. od skrzyżowania z ul. Oświęcimską do ronda. Po głosach sprzeciwu mieszkańców władze miejskie postanowiły zachować dotychczasowy kierunek jazdy. Kierowcy nauczeni pewną jazdą przez całą ul. Mickiewicza nie zauważają znaczącej zmiany. Nastąpiła zmiana organizacji ruchu i droga z pierwszeństwem to obecnie łącznik ul. Oświęcimskiej i św. Anny. Policja odnotowała już pierwsze stłuczki w tym miejscu. Tylko we wtorek popołudniu miały miejsce dwie kolizje.

Archiwalne newsy:

W tym roku ul. św. Anny połączy się z ul. Oświęcimską

Ulica Mickiewicza: będziemy jeździć w odwrotnym kierunku

 

2017-12-06 12:06:27 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
ul. św. Anny - zakończenie
więcej

Więcej: Lubliniec

Komentarzy: 8 dodaj

pasy
Podwójna ciągła przy skręcie w lewo źle namalowana. Ale tak to już jest w tym mieście
2017-12-14 10:48:22 | Miro
Proszę zwrócić uwagę, iż wyjazd z ulicy Oświęcimskiej (obok mops'u) do tej pory był dość niebezpieczny. Jestem zdania że aktualne rozwiązanie jest przemyślane i raczej pracowały nad tym osoby które znają się na rzeczy. Moim zdaniem ruch będzie zdecydowanie bardziej płynny, na ul. Mickiewicza na dobrą sprawę nie trzeba się nawet zatrzymywać, widoczność jest bardzo dobra. Lubliniec to male miasto więc sporo osób jeździ na pamięć i to kwestia obycia z nową organizacją). Minie rok to nawet nie będą pamiętać jak było wcześniej.
2017-12-10 23:46:23 | mieszkaniec
i o to chodzi...
i o to chodzi, żeby z Częstochowskiej i Oleskiej zamiast pchać się uparcie w Mickiewicza jechać Aleją Solidarności. Czy nie po to właśnie powstała żeby odciążyć centrum? Nie chcesz czekać na "ustąp" jedź aleją. Proste jak drut i skuteczne...
2017-12-08 13:01:47 | mar
do rzodkiewka
Zgaszam się z Tobą, bo przecież wystarczy patrzeć na znaki i wcisnąć pedał hamulca i tyle. Z drugiej strony jak otworzą przejazd klejowy na ul. Częstochowskiej i ul. Oleskiej to się to chyba zakorkuje. Chyba. Z ul. Oświęcimskiej jest zdecydowanie mniejszy ruch i było nie było długiego przestoju.
2017-12-07 17:05:04 | Mieszkaniec Lublińca
cebulandia
jak zwykle polaki cebulaki narzekajo.. nie chce wam sie hamulca nacisnac czy o co chodzi? zmienili bo uznali to za stosowne, czasami nadchodzi czas na zmiany i trudno.. ale cebulandia jak zwykle niezadowolona..
2017-12-07 11:23:03 | rzodkiewka
Nie rozumiem po co te zmiany w organizacji ruchu. A gdyby nadal ul.Mickiewicza posiadała pierwszeństwo przejazdu na całej długości, to wynikał by z tego jakiś problem? Odnoszę wrażenie, że komuś w naszym mieście się nudzi i chce ulepszać coś, co jest dobre i się sprawdza. Cierpią na tym kierowcy, a ktoś inny zbija kasę. A może by tak eksperymentalnie w Lublińcu ruch lewostronny wprowadzić?
2017-12-06 20:32:43 | Vater
Uważam, ruch samochodów na odcinek MOPS - rondo powinien zostać odwrócony. W tym momencie uniknie się wypadków. Jestem nawet zdania, że odcinek Mickiewicza od ul. Ogrodowa/ ul. E. Stein do MOPS powinien być dwukierunkowy.
2017-12-06 13:52:36 | kierowca
MAŁY kAZIO
Mały Kazio spod dużego palca zmienił dotychczas funkcjonujące na tym skrzyżowaniu zasady i wszyscy zdziwieni. Dopiero jak ktoś zginie albo zostanie kaleką będą się zastanawiać nad przyczynami. Pomijam, że auto jadące od dworca kolejowego drogą z pierwszeństwem wyskakuje nagle zza budynku MOPS-u i nawet nie ma szans żeby uniknąć ew. kolizji.
2017-12-06 12:47:58 | Duży Kazio
więcej