Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 14 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Zebrano ponad 3 tony żywności

Zebrano ponad 3 tony żywności

W miniony weekend na terenie Lublińca w siedmiu największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności. Przez trzy dni do specjalnie ustawionych koszy, wózków sklepowych udało się zebrać 3 tony 195 kg żywności!

Jak co roku dużą część zebranego towaru stanowiły: makarony, ryż (678 kg), cukier (794 kg), mąka (689 kg), słodycze (153 kg), konserwy mięsne i rybne (152 kg). Do koszy trafiły również napoje, kawa, herbata, płatki śniadaniowe oraz przetwory z owoców i warzyw.

Od poniedziałku pracownicy MOPS rozpoczęli wydawanie przygotowanych paczek najuboższym mieszkańcom Lublińca. Jak co roku MOPS wesprze osoby starsze, niepełnosprawne, rodziny w trudnej sytuacji materialnej. Paczkami obdarowane będą również osoby bezdomne. Zebrana żywność trafi też do lublinieckich szkół, do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, na oddział pediatryczny SPZOZ i oddział młodzieżowy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego, do Domu Dziennego Pobytu „Klubu Seniora” , Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Stowarzyszenia Monar Schroniska dla Osób Bezdomnych Markot w Kokotku.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pragnie podziękować szkołom i wolontariuszom za bezinteresowną pomoc, a także właścicielom i obsłudze sklepów (Lidl, Kaufland, Carrefour, Biedronka ul. Stalmacha, Powstańców Śl., Oleska oraz Profit) za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki oraz wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy.

2017-12-06 09:44:03 | Iwona Mańka

facebook sledzik gg

Więcej: Lubliniec

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!