Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -10 °C, 14 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Oswoić znaczy stworzyć więzy...Poznaje się tylko to, co się oswoi. "

W jaką odzież do biegania warto zainwestować, aby uprawianie sportu stało się przyjemnością?

W jaką odzież do biegania warto zainwestować, aby uprawianie sportu stało się przyjemnością?

Odzież stworzona do biegania zapewnia bezpieczeństwo, wygodę i funkcjonalność. Komfort w czasie uprawiania sportu jest ważny, gdyż zwiększa naszą motywację do ćwiczeń i rekompensuje trudy wytężonej pracy. Odpowiednio dobrane buty zapobiegają z kolei dotkliwym urazom, trudnym do całkowitego wyleczenia. Które elementy odzieży sprawdzą się u biegaczy amatorów?

Oddychająca i wentylująca ciało bielizna sportowa
Biustonosz sportowy znacznie lepiej niż tradycyjny przylega do skóry i podtrzymuje biust w czasie biegania. Niezależnie od płci biegacza, ważny jest jeszcze jeden element garderoby, a mianowicie skarpetki. Najlepiej sprawdzają się lekkie, zapewniającą dobrą wentylację stopy. Bawełna wcale nie będzie tu najlepszym wyborem. Znacznie lepiej sprawdzi się bielizna z wełny merynosowej.

T-shirt do biegania z wełny merynos? Jak najbardziej!
Do uprawiania sportu najlepsze są koszulki wykonane z poliestru, wełny merynos lub mieszkanki poliestrowej. Tkaniny syntetyczne, wbrew pozorom, są bardziej oddychające niż zwykła bawełna. Do biegania świetnie sprawdzają się również koszulki wykonane z szybkoschnących tkanin, które pozwalają odprowadzić nadmiar potu na zewnątrz, a jednocześnie chronią skórę przed nieprzyjemnym wrażeniem wilgoci.

Bluza z długim rękawem lub kurtka – świetna na niepogodę
W zależności od pogody, biegaczowi przyda się zdecydowanie termoaktywna bluza z długim rękawem lub lekka wiatroszczelna kurtka.
Każdy z tych elementów odzieży powinien być wyposażony w elementy odblaskowe po to, aby biegacz był dobrze widoczny również po zmroku. Jest to ważne szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy za oknem szybko robi się ciemno, a kierowcy mają ograniczoną widoczność na skutek nierzadko trudnych warunków atmosferycznych.

Jakie spodnie sprawdzą się do biegania?
Do biegania świetnie sprawdzają się szorty lub spodnie z długą nogawką, wykonane z lycry. Najlepiej, aby spodnie były wodoodporne i wykonane z rozciągliwego, dopasowujące się do kształtu ciała, materiału.

Obuwie – klucz do sukcesu
To kluczowy element stroju biegacza, który wpływa nie tylko na jakość biegu, ale przede wszystkim na jego bezpieczeństwo. Skręcenia kostki i inne urazy potrafią skutecznie unieruchomić nas na wiele miesięcy. Dlatego też lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto pamiętać, że w bezpiecznym bieganiu przydają się buty dobrane odpowiednio do rozmiaru naszej stopy. Powinny być od niej większe średnio o 0,5 do 1 centymetra.
Specjalistyczne obuwie do biegania można kupić w Pit Bull Sklep.

2017-12-05 10:21:16 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!