Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  4 °C, 24 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Europejskie śpiewanie w Szkole Podstawowej nr 2

Europejskie śpiewanie w Szkole Podstawowej nr 2

Dnia 28 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Lublińcu odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki w Językach Obcych „Śpiew łączy Europę”, zorganizowany dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej powiatu lublinieckiego.

Organizatorkami konkursu są nauczycielki uczące języków obcych, czyli panie: Izabela Famuła-Lenczkiewicz, Marlena Dudek-Piskorz i Katarzyna Małek.

Celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych uczniów, rozwijanie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego krajów Unii Europejskiej, jak również integracja uczniów i nauczycieli różnych szkół.

W konkursie wzięło udział 19 uczestników z 9 różnych szkół podstawowych z powiatu, które zaprezentowały piosenki w tradycyjnych bądź własnych, ciekawych aranżacjach. Konkurs składał się z jednego etapu, a trzyosobowe jury oceniało wykonawców. W tym roku wszystkie konkursowe piosenki związane były z filmami.

Ostatecznie w rozgrywkach zwyciężyła Weronika Piskon z SP nr 3 w Lublińcu pięknym wykonaniem "Skyfall" z filmu o Jamesie Bondzie. Drugie miejsce zajęła Emilia Kasprzyk - Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu. Wykonała ona piosenkę z filmu "Dzwoneczek". A trzecie miejsce na podium zajęła Laura Piosek energetycznym wykonaniem piosenki "99 Luftballons". Laura jest uczennicą Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubecku. Na wyróżnienie zasłużyła Zuzanna Cieśla z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciasnej, która wykonała kultową piosenkę z filmu "Grease". Dodatkową konkurencją w tegorocznych zmaganiach był konkurs na najlepszy strój związany z wykonywaną piosenką. Tutaj największą kreatywnością wykazała się Monika Dyla ze Szkoły Podstawowej w Pawonkowie, upodabniając się do bohaterki filmu "Vaiana".

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci plecaków, portfeli i bonów upominkowych. Otrzymali także upominki od Pana Burmistrza oraz Starosty lublinieckiego.

Oprócz zmagań językowych uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia szkoły i skorzystania z poczęstunku.

Izabela Famuła-Lenczkiewicz

2017-12-03 09:57:36 | Szkoła Podstawowa nr 2 - Partner Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!