Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  4 °C, 24 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

Zakończył się Tydzień Umiejętności Zawodowych w ZSOT

Zakończył się Tydzień Umiejętności Zawodowych w ZSOT

W Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych odbył się w tym roku cykl szkoleń i spotkań związanych z Europejskim Tygodniem Umiejętności Zawodowych. Inicjatywa Komisji Europejskiej, służąca promowaniu kształcenia zawodowego i promocji sektora VET przypadła na zakończenie szeregu projektów realizowanych w lublinieckim „Kaziku”.


18 i 25 listopada uczniowie klas technikum mechanicznego i informatycznego uczestniczyli w szkoleniu zawodowym w języku angielskim. Podczas zajęć każdy z uczestników otrzymał zestaw poleceń do wykonania, a językiem komunikacji był wyłącznie angielski. Wszyscy mogli poczuć się, jak podczas zagranicznej praktyki zawodowej, kiedy trzeba wykazać się odpowiednim poziomem rozumienia oraz wiedzy fachowej. Wkrótce uczniowie ci wyjadą na praktykę do Niemiec w ramach projektu pt.: „Staże zawodowe w Niemczech dla informatyków i mechaników ze Śląska”.

Grupa 20 informatyków z dwóch klas 2 i dwóch klas 3 uczących się w ZSOT będzie realizowała program praktyki z zakresu systemów i sieci komputerowych. 5 uczniów technikum mechanicznego odbędzie szkolenie dotyczące programowania obrabiarek CNC i montażu samochodu elektrycznego. Staż w całości jest finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to nie tylko projekty informatyczne i mechaniczne. Jolanta Romańska na ten czas zaplanowała aż cztery przedsięwzięcia. 17 listopada odbył się finał projektu „Otwarta firma” z udziałem lublinieckich przedsiębiorców i specjalistów od zarządzania. 24.11 sfinalizowany został cykl zajęć pod hasłem „Lekcje z ZUS”, a między tymi datami rozpoczął się projekt „Zarządzanie firmą” i Szkolna Internetowa Gra Giełdowa. Wszystkie te przedsięwzięcia dopełniają edukację zawodową, która prowadzona jest w technikum w 6 zawodach (mechanik ze specjalnością strażacką, budowlaniec, informatyk, architekt krajobrazu, hotelarz i logistyk) oraz w klasie menadżerskiej w liceum ogólnokształcącym.

2017-11-27 23:45:46 | ZSOT - Partner Lubliniec Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Zakończył się Tydzień Umiejętności Zawodowych w ZSOT
więcej

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!