Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -1 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu." [Henri Bergson]

CHŁOPCY Z LUBLINIECKIEJ „TRÓJKI” WICEMISTRZAMI ŚLĄSKA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

CHŁOPCY Z LUBLINIECKIEJ „TRÓJKI” WICEMISTRZAMI ŚLĄSKA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 30 października w Rudzie Śląskiej odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w sztafetowych biegach przełajowych. W finale spotkały się 32 najlepsze drużyny (16 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców), aby uzyskać prawo startu w tym finale każda z ekip musiała wywalczyć awans na poszczególnych etapach rywalizacji najpierw eliminacji powiatowych a następnie rejonowych.

W trakcie zawodów każdą szkołę reprezentowało sześcioro zawodników stanowiących zespół, każdy z uczestników miał do pokonania dystans 1000 metrów. Dodatkowym rywalem w dniu zawodów okazała się pogoda i trasa, padający deszcze ze śniegiem mocny wiatr i błoto na trasie. Jednakże chłopcy z lublinieckiej „Trojki” wykazali się ogromnym hartem ducha, świetnym przygotowaniem i nic nie mogło ich powtrzymać w walce o medal.

Zacięta sportowa rywalizacja była od pierwszej zmiany do ostatniej, do końca nasi chłopcy walczyli o jak najlepsze rezultaty poprawiając swoje rekordy życiowe. Na ostatniej szóstej zmianie w walce o zloty medal liczyły się już tylko dwie szkoły „trojka” Lubliniec oraz SP nr 1 z Jaworza. Emocje sięgnęły zenitu gdy zawodnicy zaczęli finiszować na ostatnich 60 metrach, biegnąc bark w bark i tak do samej mety. Po przebiegnięciu przez metę, ciężko było stwierdzić która ze szkół zdobyła pierwsze miejsce, zapadła nerwowa cisza. Po czym sędziowie zawodów zdecydowali ze zawodnik z Jaworza bardziej wychylił się wpadając na linię mety i tym samym o tzw. włos wyprzedził naszego zawodnika. Sytuacja dla nas bardzo trudna. Ogromna radość zmieszana z ogromnym niedosytem, ale i z tym poradzili sobie nasi chłopcy. Pogratulowali rywalom z Jaworza a na ich twarzach pojawił się uśmiech i zadowolenie z wicemistrzostwa śląska jakie zdobyli. Zawody pewnie na długo zapadną w pamięci wszystkich którzy mieli okazje je przeżyć i zobaczyć. W skład zespołu wchodzili: Szymon Zając, Przemysław Babij, Dominik Pietrzik, Filip Kasperczyk, Kamil Bonk, Kacper Sikora, Nikodem Maciejewski, Jakub Mikołajczyk. Drużynę przygotował Krzysztof Mańka.

Klasyfikacja końcowa zawodów miejsca medalowe:

-miejsce pierwsze SP nr 1 w Jaworzu;

-miejsce drugie SP nr 3 w Lublińcu

-miejsce trzecie SP nr 21 w Chorzowie

Wszystkim biegaczom reprezentującym naszą szkołę dziękujemy, życzymy powodzenia i sukcesów w kolejnych konkursach sportowych.

2017-11-07 10:50:44 |

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
CHŁOPCY Z LUBLINIECKIEJ „TRÓJKI” WICEMISTRZAMI ŚLĄSKA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
więcej

Więcej: Lubliniec * powiat lubliniecki

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!