Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu." [Henri Bergson]

W pustyni i w puszczy 2017

W pustyni i w puszczy 2017

Gdyby Henryk Sienkiewicz pisał swoją powieść podróżniczo-przygodową w tym roku, fabuła byłaby zapewne nieco inna niż w oryginale. Spróbujmy to sobie wyobrazić.

Staś i Nel są nieco starsi niż w znanej nam powieści (której treść przypomnieć sobie można na stronie http://w-pustyni-i-w-puszczy.klp.pl/a-8553.html): on ma 20 lat, ona 18. Poznali się na Facebooku i umówili na wspólne wakacje w Egipcie. Tydzień w pięciogwiazdkowym hotelu zapowiadał się znakomicie, zwłaszcza że młodzi wykupili opcję all inclusive. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że wybrali się na wycieczkę pod piramidy.

Napad na autobus
Młodzi nie wiedzieli, bo i skąd mogli wiedzieć, że kierowca klimatyzowanego autobusu, który wiózł wycieczkę z hotelu pod słynne piramidy, był szantażowany przez dżihadystów. W ustalonym miejscu na trasie zatrzymał autobus, a wtedy podjechało kilka półciężarówek z bojownikami Państwa Islamskiego. Ci, niewiele się zastanawiając, polecili wszystkim wycieczkowiczom wysiąść i popędzili ich jakąś boczną, piaszczystą drogą. Po godzinie marszu, eskortowani przez uzbrojonych bojowników wycieczkowicze zostali podzieleni na mniejsze grupy, załadowani na jeepy i wywiezieni w nieznanym kierunku. Wkrótce w internecie pojawił się manifest Państwa Islamskiego, zapowiadający męczeńską śmierć uprowadzonych.

GROM nie ruszy na pomoc
Wiadomość o porwaniu dociera do Polski. Minister Macierewicz wzywa do siebie dowódcę jednostki GROM i poleca mu przygotowanie akcji wytropienia i odbicia porwanych. Równocześnie występuje do prezydenta o zgodę na użycie sił zbrojnych poza granicami kraju. Ten jednak odmawia, zwracając uwagę na wady formalne w 463. kolejnym wniosku o nominacje generalskie. Opozycja wzywa obu polityków do porozumienia w interesie porwanych, ale negocjacje przedstawicieli MON i Kancelarii Prezydenta nie przynoszą efektu. Jednocześnie minister spraw zagranicznych w rozmowie telefonicznej nazywa swojego egipskiego odpowiednika „nieudolnym amatorem”, toteż na pomoc państwa egipskiego też już liczyć nie możemy.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Pewnej nocy Nel uświadamia sobie, że dżihadyści przez roztargnienie nie zabrali jej smartfona. Wchodzi na Facebooka i publikuje status, opatrzony lokalizacją GPS. Jest to zaproszenie na urodziny. Włącza się w to Filip Chajzer i dzięki niemu po kilkunastu godzinach w kryjówce ISIS melduje się około pięciu tysięcy zaciekawionych Egipcjan. Korzystając z zamieszania, Staś i Nel wtapiają się w tłum, po czym uciekają. Docierają do Hurghady, a stamtąd samolotem czarterowym do Polski, gdzie wkrótce pobierają się i żyją długo i szczęśliwie.

2017-11-08 10:13:00 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!