Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -1 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu." [Henri Bergson]

Wakacje pod palmami – gdzie lecieć?

Wakacje pod palmami – gdzie lecieć?

Wakacje to czas, kiedy wszystkiego się bardziej chce, ponieważ jest mnóstwo słońca, zieleni, upałów, a w czasie wstawania do pracy o 5 rano, jest już jasno. Lato jest całkowitym przeciwieństwem zimy, nie tylko pod względem klimatu, ale także chęci, których brak, kiedy jest zimno i szaro, a jasno jest tylko od 7 do 17. W lecie mamy lepszy humor, ładniejszą cerę i więcej chęci życia. Zaś w zimie jedynie co się chce, to spać. Jak można zauważyć, zima zbliża się nieubłaganie, a więc okres wszechobecnej depresji i zaspanych poranków jest coraz bliższy. Jak umilić ten czas i odzyskać siły witalne?

 

Najlepiej wybrać się na urlop. Nie jest tu jednak mowa, o 2 dniowym wypadzie w góry. Taki urlop w czasie zimy, powinien trwać przynajmniej tydzień i odbyć się w kraju, gdzie akurat jest gorąco, słońce praży przez cały dzień, zaś lazurowa woda chłodzi i zachęca do nurkowania i podziwiania rafy koralowej. Brzmi jak bajka? W takim razie, nie masz na co czekać, tylko siadać przed komputer i szukać ofert last minute.

Sri Lanka

Marząc o pięknych widokach i słońcu, warto polecieć na Sri Lankę. Jest to kraj, który zachwyca malowniczymi plażami, pięknymi krajobrazami, dzikimi zwierzętami oraz smaczna kuchnią. Co najlepsze, na takich wakacjach, twój portfel bardzo nie ucierpi. Sri Lanka jest bowiem najtańszym na świecie krajem. Będą to wiec nie tylko wspaniałe wakacje pełne słońca, słonej wody i złotego piasku, ale również tanie.

Tajlandia

Kolejny kraj, który należy do bardzo tanich. Oprócz oceanu, złotych plaż i doskonałej kuchni, znajdziesz tu również piękne skalne góry porośnięte drzewami. Są one, nie tylko na większości lądu, ale również w oceanie. Wygląda to zjawiskowo i magicznie. Warto odwiedzić ten kraj, także ze względu na doskonałe temperatury panujące o tej porze roku. Czas od listopada do mają, to idealna pora na odwiedziny Tajlandii, panuje bowiem najbardziej przyjazna temperatura, zaś ocean jest spokojny i przejrzysty.

Laos

Jeśli marzysz o tym, żeby na chwilę zatrzymać czas – wybierz się do Laos. Kraj ten podobnie jak wcześniej wymieniona Tajlandia, leży w Azj. Nawet jeśli nie wybierasz się bezpośrednio do Laos, to warto je odwiedzić w czasie podróży do Tajlandii. Jest o to kraj, który uważany jest za mniej nastawiony na zysk ze strony turystów, czas tam płynie wolniej i nikt się nie spieszy. Czego chcieć więcej?

Bezpieczny lot i pobyt

Zanim wybierzemy się w takie rejony, należy pamiętać, że są to tropiki. Jest tam nie tylko odmienny klimat czy roślinność, ale także inne insekty oraz choroby. Trzeba więc przed wylotem sprawdzić, co jest konieczne wybierając się do takiego kraju. W niektórych, konieczne są obowiązkowe szczepienia, bez których nie można przekroczyć granicy. Zanim zarezerwujesz lot, sprawdź na stronach internetowych, takich jak np. https://orangeparking.pl/lotnisko/pl, w jaki sposób przygotować się na taką podróż oraz do samego przelotu.

2017-11-08 08:48:14 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 1 dodaj

Podczas wypoczynku dopilnuj to co zostawiasz.
Czas wakacyjnych wyjazdów jest błogi, zapominamy o obowiązkach i żyjemy chwilą przez te dni urlopowe. Dlatego przed samym wyjazdem powinnismy zadbać czy będziemy mieli do czego wracać. Warto zainwestować np. w alarm żeby ochronić nasze mieszkanie czy dom. Pojazd możemy pozostawić w bezpiecznym miejscu, jak strzeżone parkingi przy lotnisku w Modlinie https://airport-modlin.com/page/2/ . Lepiej dodać nieco budżetu do naszego wyjazdu niż potem być stratnym duzo więcej.
2018-01-26 12:52:11 | Pan_Złota_Myśl
więcej