Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Koleje Śląskie – ponad 3000 „Studenciaków”

Koleje Śląskie – ponad 3000 „Studenciaków”

Od połowy września do końca października śląski przewoźnik zachęcał studentów pierwszego roku, by w podróży na uczelnie przetestowali transport kolejowy. Mogli to zrobić za symboliczną złotówkę – bo tyle właśnie kosztował bilet miesięczny „Studenciak”. Okazuje się, że podróżowanie pociągiem całkiem przypadło do gustu śląskim studentom – z oferty skorzystało ponad 3000 osób.

Żacy mieli do wyboru dowolną relację spośród wszystkich linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie. Głównym celem studenckich podróży była oczywiście stolica naszego województwa - największą popularnością cieszyły się relacje Gliwice – Katowice, Częstochowa – Katowice oraz Bielsko-Biała – Katowice. Wśród wybieranych kierunków nie zabrakło również np. biletów do Cieszyna. Całość przedsięwzięcia była realizowana pod hasłem „2017 – Rok Studenta w Kolejach Śląskich”. W ramach akcji spółka przygotowała też ofertę dla studentów wyższych roczników. We wrześniu mieli oni okazję zakupić za złotówkę bilet „Studenciak – Weekend”, który pozwalał na weekendową podróż w wybranej relacji. Z takiej możliwości skorzystało prawie 350 osób.

– Porównując sprzedaż biletów z ulgą studencką w październiku tego roku z październikiem 2016 r. widzimy wzrost o ponad 2200 biletów miesięcznych. Wiele wskazuje zatem na to, że „Studenciak” przyciągnął do kolei nowe grono pasażerów, które być może nie rozważało wcześniej takiego środka transportu. – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich. – I właśnie taki był cel – by zachęcić młodych ludzi do przetestowania tego sposobu podróżowania. Bardzo się cieszymy z tego wyniku i mamy nadzieję, że teraz znaczna część z nich zostanie z nami na dłużej. W przyszłym roku zamierzamy powtórzyć całą akcję – podsumowuje.
Promocja biletowa przewoźnika była wspierana również przez inne działania podejmowane we współpracy ze środowiskiem akademickim. Z myślą o studentach Koleje Śląskie uruchomiły bezpośrednie połączenia w relacji Katowice-Cieszyn, uczestniczyły również w staraniach o utworzenie nowego przystanku w pobliżu chorzowskiego kampusu UŚ. Od kilku lat KŚ organizują też specjalne połączenia na Igry.

– W ramach współpracy nawiązanej między Kolejami Śląskimi i środowiskiem akademickim Śląska zrodziły się 2 wyjątkowe oferty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów. – mówi Sara Zemczak, dyrektor Biura Samorządu Studenckiego UŚ. – Uniwersytet Śląski, na czele z Samorządem Studenckim, od lat współpracuje z Kolejami Śląskimi, czego kwintesencją była przyznana nagroda Laur Studencki, w kategorii Organizacja Przyjazna Studentom za rok 2016 r. O wygranej zadecydowała Kapituła Lauru Studenckiego, złożona z przedstawicieli Samorządu Studenckiego. – dodaje.

2017-11-07 09:51:52 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!