Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -3 °C, 18 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Piękny ogród o każdej porze – oświetlenie

Piękny ogród o każdej porze – oświetlenie

Marzysz o tym, aby wieczorem usiąść w pięknym ogrodzie z książką do czytania oraz kubkiem gorącej herbaty? Jeśli tak, to czas na zabawę w ogrodnika. Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że ogród stanowi piękną ozdobę dla każdego domu. Nawet jeśli budynku nie jest najnowszy, to piękna działka, potrafi ukryć wszelkie niedociągnięcia czy uszkodzenia. Po murach można puścić np. bluszcz, który pięknie oplecie ściany, zaś przed wejściem postawić donice gliniane z pięknymi, kwitnącymi kwiatami. Co więcej, w jednej donicy nie musi być jeden rodzaj kwiatów. Warto próbować nowych aranżacji, pomysłów i nie dążyć do perfekcji, gdyż nie zawsze jest to droga do piękna.

Znaczenie drzew w ogrodzie

W ogrodzie znaczenie mają nie tylko kwiaty, ale również drzewa. To one nadają klimat tajemniczości, tworzą atmosferę i pozwalają posiedzieć w cieniu korony. Bardzo ciekawie prezentują się drzewa, które porośnięte są mchem, oplatają je pnącza, które zwisaj z korony, a po gałęziach biegają wiewiórki. Jednak aby takie drzewo wyhodować, trzeba uzbroić się w cierpliwość, dużą ilość wody oraz organiczny nawóz. Ważne jest także to, jaka jest gleba i ukształtowanie terenu. Warto nauczyć się przycinać drzewna np. w bonsai. Bardzo ciekawie one wyglądają i stanowią ozdobę zarówno przy wejściu do domu, jak i w dalszych częściach ogrodu.

Kwiaty, nie tylko sezonowe

Kupując kwiaty do ogrodu, nie ograniczaj się do jednego ich rodzaju. Wydawać by się mogło, że im więcej kolorów, tym większy chaos. Tymczasem różnorodność, potrafi zdziałać cuda i z nudnego ogrodu stworzyć piękną kompozycję i krainę czarów. Warto kupować kwiaty, które są szczególnie lubiane przez motyle. Wtedy będziesz mieć przez całe lato, pięknych lokatorów w ogrodzie. Kupując kwiaty, nie ograniczaj się również do tych sezonowych jak np. tulipany. Możesz przyozdobić ogród zarówno tymi, które kwitną tylko przez tydzień lub dwa, jak i krzewami róż.

Stwórz klimat z oświetlenia

Nocą twój ogród zasypia, mimo tego, że w ciągu dnia zachwyca pięknem? W takim razie, trzeba nadać mu trochę światła, aby o zmroku również można było podziwiać jego wygląd. Jednak aby takie zielone królestwo oświetlić, trzeba to najpierw przemyśleć. Umieszczenie byle gdzie lamp, mogłoby zniszczyć cały efekt. Według ekspertów z sklep.kaja.com.pl/, odpowiednio dobrane oświetlenie sprawi, że ogród będzie wyglądał tajemniczo i magicznie. Najważniejsze jest to, aby wyobrazić sobie efekt, jaki chcemy poprzez oświetlenie osiągnąć. Wtedy wprowadzenie go w życie, będzie o wiele łatwiejsze, niż przypadkowe ustawianie lamp i sprawdzanie czy ładnie się prezentują. Pamiętaj jednak, że liczy się tutaj również bezpieczeństwo, dlatego wszelkie kable powinny być wkopane w ziemię, aby nit się o nie, nie potknął i nie rozbił głowy. Pamiętaj także o tym, że przewody nie powinny stać w wodzie, ponieważ może dojść do zwarcia.

2017-11-03 12:02:34 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!