Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu." [Henri Bergson]

PODSUMOWANIE AKCJI "ZNICZ"

PODSUMOWANIE AKCJI

Wczoraj o 22.00 zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2017. Przez sześć dni policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi odnotowali mniej zdarzeń na drogach. Niestety więcej kierowców zdecydowało się na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Tegoroczna akcja trwała od piątku do czwartku. Jak co roku, w działania zaangażowani byli policjanci wszystkich pionów lublinieckiej komendy. Mundurowi czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. Lublinieckich stróżów prawa wspomagali funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej.

W trakcie tegorocznego weekendu, na drogach powiatu odnotowano 13 kolizji. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 7 kierującym, którzy spożywali alkohol a potem zdecydowali się na prowadzenie samochodu. Przez cały okres trwania akcji policjanci apelowali o zachowanie trzeźwości za kierownicą. Niestety nie zabrakło osób, które te apele zlekceważyły. Ostatni dwaj nieodpowiedzialni kierowcy w ręce mundurowych wpadli wczoraj po południu, w okresie największego natężenia ruchu. Pierwszy został zatrzymany kilka minut przed 19.00 w Herbach. 62-letni mieszkaniec tej miejscowości kierował oplem mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Drugi amator jazdy z promilami został zatrzymany godzinę później w Glinicy. Jadący „wężykiem” 32-letni motorowerzysta poddany badaniu na zawartość alkoholu, „wydmuchał” ponad 1,5 promila.

W ubiegłym roku, podczas akcji ZNICZ na drogach powiatu odnotowano 14 kolizji a dalszą jazdę policjanci uniemożliwili dwóm kierującym pod wpływem alkoholu.

2017-11-03 10:58:52 | KPP Lubliniec

facebook sledzik gg

Więcej: Policja * Lubliniec * powiat lubliniecki

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!