Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -10 °C, 14 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Oswoić znaczy stworzyć więzy...Poznaje się tylko to, co się oswoi. "

Wysokość odszkodowania za nowy samochód

Wysokość odszkodowania za nowy samochód

Wielu z nas marzy o zakupie nowego samochodu wprost z salonu. Realizując to marzenie, raczej nie myślimy o tym, że tuż po długo oczekiwanym zakupie nasze w nowe auto może uderzyć innych samochód, powodując mniejsze lub większe uszkodzenia. Cóż, choć to naprawdę czarny scenariusz - takie sytuacje się jednak zdarzają. Dlatego warto dowiedzieć się, jak postępować w przypadku, kiedy jesteśmy uczestnikami kolizji, mając nowy samochód.

Kwota odszkodowania - co na nią wpływa

Jak informuje ekspert odszkodowaniazoc.pl nie ma z góry ustalonych kwot, jakie mogą uzyskać poszkodowani od ubezpieczyciela. Tak naprawdę każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie, a na kwotę odszkodowania wpływa wiele czynników, które są brane pod uwagę przez rzeczoznawcę w trakcie wyceniania szkody. W teorii powinna być ona jednak zupełnie wystarczająca do tego, by pokryć wszelkie koszty związane z naprawą uszkodzonego samochodu. Na kwotę odszkodowania przede wszystkim wpływa: wartość samochodu przed jego uszkodzeniem, koszt napraw i części potrzebnych do przywrócenia pojazdowi sprawności, a także rozmiar szkód spowodowanych kolizją.

Jaki wpływ na wysokość odszkodowania ma wartość samochodu?

To właśnie wartość auta jest jednym z najważniejszych czynników, jakie mają wpływ na całość wysokości ewentualnego odszkodowania. Jeśli uszkodzenia dotyczą nowego samochodu, prosto z salonu, ustalenie jego wartości może odbyć się na podstawie faktury VAT wystawionej przez sprzedawcę. Warto jednak wiedzieć, że jest ona wartościowa w takich sytuacjach jedynie przez pół roku od wystawienia. Po tym czasie ubezpieczyciel w celu ustalenia wartości auta skorzysta z programu kosztorysowego. Ten sam program jest także wykorzystywany w przypadku, gdy nowy samochód był już naprawiany.

W przypadku naprawy nowych samochodów najczęściej mamy do czynienia z korzystaniem z części zamiennych oferowanych przez producenta, a także korzystania z napraw w ASO. To również ma wpływ na kwestię wysokości odszkodowania za uszkodzenie nowego samochodu.

Kasacja nowego samochodu po kolizji

W przypadku wystąpienia szkody całkowitej, wysokość odszkodowania zależy zarówno od wartości samochodu w dniu wypadku, jak i wartości wraku. Wówczas odszkodowanie zazwyczaj równa się różnicy między wartością auta a wartością wraku. Wielu właścicieli decyduje się z resztą na sprzedaż wraku, dzięki czemu mają szansę na choć stopniowe odzyskanie zainwestowanych w nowy samochód pieniędzy.

2017-10-31 10:49:48 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!