Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda: -2 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Ile kosztuje ochrona nieruchomości przez 12 miesięcy?

Ile kosztuje ochrona nieruchomości przez 12 miesięcy?

Największą zaletą ubezpieczenia domu, mieszkania czy budynku w budowie jest niska cena rocznej składki, co sprawia, że tego typu polisa jest jednym z najtańszych produktów na rynku ubezpieczeniowym. Czy 200 zł za całoroczną ochronę nieruchomości to dużo czy mało i od czego zależy ostateczna cena?

Aby dowiedzieć się o wysokości składki, najpierw należy ją wyliczyć. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeniowego. Już jedna kalkulacja wystarczy, by otrzymać do 20 wyników podzielonych według zakresu ochrony.

 

Cztery pakiety do wyboru

Wspomniany kalkulator służy do obliczenia składki za ubezpieczenie mieszkania czy domu jednorodzinnego zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Oczekiwania te należy wcześniej wpisać do załączonego formularza – tu precyzujemy dany zarówno samej polisy, jak i ubezpieczanej nieruchomości.

Na końcu formularza znajdują się 4 warianty do wyboru odpowiadające rozmiarom ubrań:

 • S – to pakiet podstawowy, przeznaczony dla osób, które chcą albo muszą posiadać ubezpieczenie jak najmniejszym kosztem. Przymus ten wynika z konieczności ubezpieczenia kredytu hipotecznego na zakup domu czy mieszkania albo budowę nieruchomości. W ramach pakietu „Pod kredyt” chronione są mury przed skutkami wystąpienia zdarzeń losowych jak pożar, zalanie bądź uderzenie pojazdu.

 • M – tu chronione są nie tylko mury, ale i ruchomości domowe od zdarzeń losowych. Polisa z pakietu „Dla przezornych” kosztuje więcej, ale w najniższych ofertach ta różnica to zaledwie kilkanaście-kilkadziesiąt złotych w skali roku.

 • L – jest wariantem najbardziej popularnym wśród poszukujących ubezpieczenia dla nieruchomości. W pakiecie „Dla świadomych” można skorzystać z ochrony murów, ruchomości domowych, a także stałych elementów konstrukcji. Ochrona dotyczy zdarzeń losowych, jak i kradzieży.

 • XL – pakiet „Dla wymagających” został stworzony z myślą o tych, którzy chcieliby zabezpieczyć mienie na wysokie sumy ubezpieczenia. Zakres ochrony jest w tym wariancie ten sam, co dla pakietu L.

Po uzupełnieniu formularza i zaznaczeniu pakietu, możemy zobaczyć gotowe oferty dostarczane przez różne towarzystwa ubezpieczeń i wybrać opcję najtańszą bądź najkorzystniejszą pod względem zakresu ochrony.

 

Co wpływa na cenę polisy?

Najtańsze ubezpieczenie domu w strzezdom.pl można kupić za mniej niż 100 zł, choć w przypadku mieszkań, szczególnie kawalerek znajdujących się w mniejszych miejscowościach, wartość podstawowej polisy to wydatek rzędu 50 zł rocznie. To, ile będzie kosztowała nas polisa zależy od wybranych opcji ubezpieczenia, ale i samej nieruchomości.

Opcje ubezpieczenia to wspomniane już 4 pakiety do wyboru. Znacznie więcej możliwości dotyczy domu czy mieszkania, ponieważ w formularzu trzeba określić dokładne następujące parametry:

 • kondygnację (w przypadku mieszkania: parter, ostatnie lub inne piętro),

 • rodzaj domu (w przypadku domu: wolnostojący, bliźniak, szeregowy),

 • rodzaj konstrukcji (w przypadku domu: palna, niepalna),

 • podpiwniczenie,

 • rok budowy,

 • powierzchnię użytkową,

 • wartość nieruchomości.

W mniejszym stopniu cena za składkę będzie zależała od aktu własności nieruchomości, liczby nieletnich zamieszkujących nieruchomość, liczby powodzi czy liczby szkód występujących w przeszłości. Towarzystwa ubezpieczeniowe wezmą też pod uwagę lokalizację – nieruchomości w dużych miastach są droższe, a te położone w pobliżu naturalnych bądź sztucznych zbiorników wodnych bardziej narażone na zalanie.

Warto wiedzieć, że samemu mamy wpływ na wysokość składki, np. jeśli chodzi o opcję dodatkową w postaci kradzieży z włamaniem. Za wykupienie tego rozszerzenia (pakiet L i XL) oczywiście zapłacimy więcej, jednak posiadając zabezpieczenia własne, wzrost ceny nie będzie znaczący. Ubezpieczyciele mają na myśli konkretnie drzwi antywłamaniowe, alarm czy monitoring i te właśnie przedmioty możemy wskazać w formularzu.

2017-10-30 11:35:21 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!