Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -2 °C, 11 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nie znam większego poświęcenia niż podanie ręki człowiekowi, który całkowicie upadł na duchu. " [Mikołaj Gogol]

BEZ BARIER - BO RAZEM

BEZ BARIER - BO RAZEM

Od lipca 2017 Stowarzyszenie Amicus w Lublińcu, realizuje projekt pt. ”Bez barier bo razem” - działania wspierają osoby niepełnosprawne psychicznie i ich rodziny. Projekt dofinansowany został w ramach Programu MRPiPS „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi edycja 2017”.

W ramach półrocznego projektu uczestnicy ŚDS i ich rodziny korzystają z zajęć psychoedukacyjnych z psychologiem, szkoleń edukacyjno- informacyjnych, warsztatów rękodzielniczych a także imprez integracyjnych.

W minionym okresie uczestnicy ŚDS wraz z rodzinami i opiekunami wzięli udział w rodzinnym Pikniku Integracyjnym połączonym z sesją fotograficzną, w wycieczce do Krasiejowa, warsztatach rękodzielniczych, podczas których wszyscy nabywali i rozwijali swoje umiejętności. W czasie zajęć uczestnicy wraz z opiekunami ozdabiali pudełka metodą decupage, wykonywali breloki z filcu oraz poznawali metody wykonywania kartek okolicznościowych. Opiekunowie skorzystali ze szkolenia pt. „Seksualność osób niepełnosprawnych, oraz wzięli udział w 3 spotkaniach psychoedukacyjnych z psychologiem, podczas których wymieniali się doświadczeniami, zdobywali wiedzę a także integrowali się.

Okazją do wspólnej zabawy był także Rodzinny Turniej Gry w Kręgle.

W kolejnych miesiącach odbędzie się jeszcze Impreza integracyjna pt.” Dzień Rodziny”, a także wystawa zdjęć pod nazwą „Cieszyć się sobą - dobre chwile z rodziną” oraz warsztaty rękodzielnicze - wykonywanie obrazów metodą transferu, wykonywanie ozdób Bożonarodzeniowych - bombki oraz wieńce adwentowe. Ponadto zostaną przeprowadzone dwa szkolenia edukacyjno - informacyjne oraz 3 spotkania psychoedukacyjne.

Projekt BEZ BARIER, BO RAZEM – DZIAŁANIA WSPIERAJĄCE OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE PSYCHICZNIE I ICH RODZINY jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” Edycja 2017 oraz Stowarzyszenie Amicus w Lublińcu

2017-10-30 11:01:44 | ŚDS

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
BEZ BARIER - BO RAZEM
więcej

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!