Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu." [Henri Bergson]

Wypożyczamy auto za granicą. O czym trzeba pamiętać?

Wiele osób twierdzi, że zwiedzanie innych krajów jest najwygodniejsze, gdy można podróżować autem. Zanim jednak zaplanujemy wypożyczenie samochodu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które mogą skomplikować nam plany lub podnieść koszty podróży.

Na warunki wypożyczania samochodów mogą wpłynąć krajowe przepisy, poziom rozwoju branży, jak też zróżnicowane oferty poszczególnych usługodawców. O czym powinniśmy pamiętać, by wypożyczenie pojazdu nie zakończyło się zbyt wysokimi opłatami i by mieć pewność, że w ogóle otrzymamy auto?

Polskie prawo jazdy

Aby wypożyczyć samochód i zgodnie z prawem poruszać się nim w krajach Unii Europejskiej, wystarcza polskie prawo jazdy. Natomiast w krajach, które są stronami Konwencji Wiedeńskiej lub Genewskiej honorowane jest tylko międzynarodowe prawo jazdy. Aby wyrobić taki dokument, należy być posiadaczem polskiego dokumentu i złożyć odpowiedni wniosek w starostwie powiatowym.

Renomowana wypożyczalnia

W każdym kraju znajdziemy wypożyczalnie cieszące się dobrą opinią, takie jak http://www.007londonescorts.com/, jak również niewielkie podmioty przyciągające klientów przede wszystkim bardzo niskimi cenami. Większa rozpoznawalność marki może iść w parze z wyższymi kosztami, ale zwykle daje to gwarancję, że faktycznie otrzymamy wypatrzone i najlepiej spełniające nasze wymagania wymarzone auto. Niewielkie i tanie firmy dysponują zwykle skromną flotą i zdarza się, że samochodów po prostu im brakuje.

Zaletą dużych firm jest to, że mają one biura w różnych miastach, co może być bardzo pomocne, gdy chcemy podróżować po całym kraju i każdą noc spędzać w innej miejscowości. Wówczas auto można zwrócić i wynająć ponownie w drugim mieście, gdy będziemy chcieli wracać.

Kaucja i ubezpieczenie

Transakcje w wypożyczalniach są realizowane najczęściej za pomocą karty kredytowej. Niezbędne może być opłacenie kaucji oraz zabezpieczenie kwoty na koncie na poczet ubezpieczenia. Kwota ta jest zwracana klientowi przy zwrocie auta, ale w momencie podpisywania umowy wypożyczający musi nią dysponować. Chcąc skorzystać z takiej usługi za granicą, warto upewnić się, że posiadamy wystarczające środki, by nie okazało się, że w razie spadku wartości złotego względem waluty danego kraju zabraknie nam pieniędzy.

Wiek kierowcy

Zarówno w Polsce, jak i za granicą wypożyczalnie często uzależniają wysokość opłat od wieku kierowcy. A dokładniej – podnoszą stawkę wynajmującym poniżej 25 roku życia. Co więcej, jeżeli wypożyczający nie ma ukończonych 21 lat, stawka może być jeszcze wyższa lub okaże się, że wynajem auta w ogóle nie jest możliwy.

Podsumowanie

Wypożyczenie auta za granicą będzie łatwiejsze, jeżeli zawczasu pomyślimy o wszystkich wymienionych powyżej kwestiach. Na koniec warto dodać, że opuszczenie danego kraju wypożyczonym samochodem wymaga z reguły zgody usługodawcy. Jeśli więc planujemy podróż międzynarodową, trzeba zawczasu uprzedzić przedstawiciela firmy wynajmującej pojazd.

2017-10-30 08:07:54 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!