Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -7 °C, 19 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Staraj się zawsze być pożytecznym, lecz nigdy niezastąpionym." [M.Eibner-Eschenbach]

Wynajem, kupno, a może leasing?

Wynajem, kupno, a może leasing?

Pojazdy premium określimy samochody luksusowe, skierowane do wąskiej grupy odbiorców. Zakup auta tego typu, wiąże się ze znacznymi wydatkami, ale również zyskaniem prestiżu i pewnością komfortu.

Samochody klasy premium
W związku z lepszą sytuacją gospodarczą rośnie liczba użytkowników samochodów kategorii premium. Grupa ta jest jednak nadal niezwykle mała. Do najpopularniejszych aut tego typu w Polsce zalicza się produkty firmy: BMW, Mercedes – Benz oraz Audi. Na naszym drogach pojawia się także coraz więcej marek takich, jak Volvo, Lexus oraz Mini.
Pojazdy z tej półki cenowej mogą być poza zasięgiem przeciętnego użytkownika. Zakup może wiązać się z wydatkiem na poziomie 200 – 300 tysięcy złotych. Jednak co zrobić, jeśli obecnie nie planujemy tak dużych wydatków lub chcemy przetestować samochód?

Wynajem samochodu premium
Decydując się na najem auta, podpisujemy umowę wynajmu, a tym samym pojazd nie staje się naszą własnością i możemy z niego korzystać do określonej daty (zwrotu pojazdu). Tym samym wszystkie bieżące koszty znajdują się po stronie firmy wynajmującej. Nie musimy obawiać się o opłaty, przeglądy oraz eksploatację. Rozwiązanie takie może okazać się korzystne, ze względu na niższe koszty bieżące. Zyskujemy również możliwość częstego zmieniania samochodu, co sprawia, że możemy dopasować wybór auta do potrzeb w określonym czasie, np. na wyjazd za miasto możemy wynająć sportową terenówkę, natomiast na większe zakupy większego Vana.

Leasing samochodu premium
Stronami umowy są leasingodawca (udostępniający) i leasingobiorca (korzystający). Warunkami umowy jest uiszczenie opłaty wstępnej, comiesięczna płatność leasingowa oraz ewentualny wykup samochodu (nie jest obowiązkowy), po czym pojazd staje się własnością leasingobiorcy. Warto podkreślić, że cykliczne raty stanowią koszty, które mogą być odliczane od VAT-u, więc opcja może być idealnym rozwiązaniem dla firm.

Co wybrać?
Wybór pomiędzy leasingiem a najmem długoterminowym będzie uzależniony od oczekiwań oraz potrzeb użytkownika. Jeśli planujemy na dłużej związać się z wymarzonym pojazdem, warto postawić na leasing. Jeśli natomiast lubimy zmiany i nie chcemy się martwić o ubezpieczenia i eksploatację, idealnym rozwiązaniem będzie dla nas wynajem. Podejmując decyzję, warto przeanalizować wszystkie za oraz przeciw.
Opcje samochodów premium oraz cenniki można sprawdzić np. tutaj: https://www.007londonescorts.com/. Firma posiada bogatą ofertę oraz opcje dopasowane do oczekiwań nawet najbardziej wymagającego klienta.

2017-10-25 07:30:53 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!