Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba działać jak człowiek myślący, trzeba myśleć jak człowiek czynu." [Henri Bergson]

Nielegalny salon gier zlikwidowany

Nielegalny salon gier zlikwidowany

Podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami KAS lublinieccy policjanci zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. W tym roku to już drugi zlikwidowany przez mundurowych punkt, w którym organizowany był nielegalny proceder.

Miejsca, w których organizowane są gry hazardowe, pozostają w stałym zainteresowaniu stróżów prawa. W sierpniu, policjanci z lublinieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej „odwiedzili” lokal działający w centrum miasta jako sklep monopolowy, w którym zabezpieczyli trzy nielegalne automaty. Jakiś czas temu, funkcjonariusze uzyskali informację, że w kolejnym miejscu na terenie miasta, do którego dostęp jest utrudniony, także mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.

Przeprowadzone po raz drugi w tym roku wspólne działania lublinieckich policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej zakończyły się likwidacją kolejnego funkcjonującego na terenie miasta nielegalnego salonu gier. Tym razem funkcjonował na ulicy Żwirki i Wigury w Lublińcu. Początkowo właściciel punktu nie zamierzał wpuścić mundurowych do środka. Kilkuminutowa rozmowa przekonała jednak mężczyznę do zmiany zdania i udostępnienia pomieszczeń kontrolującym. Na miejscu policjanci zabezpieczyli trzy nielegalne automaty. Zabezpieczone maszyny przekazali następnie funkcjonariuszom KAS, którzy przejmą postępowanie do dalszego prowadzenia.

Przypomnijmy: 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja przepisów zakazuje posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi akcie prawnym). Przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

2017-10-16 11:30:24 | KPP Lubliniec

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Nielegalny salon gier zlikwidowany
więcej

Komentarzy: 1 dodaj

Zalosne. Policja tak bardzo chwali sie zlikwidowaniem "grajdolka" w sierpniu, tylko co z tego skoro przed ich wizyta z tego nielegalnego punktu zniknelo kilka/nascie automatow, a tego samego dnia po nalocie policji juz normalnie funkcjonowal i jest tak do dzis.
2017-10-16 15:08:19 | z ciemnej strony..
więcej