Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -3 °C, 18 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Mówi się trudno i płynie się dalej. {...} Rybka umie pływać, dopóki jest żywa. "

Wspólne działania policji i służby więziennej

Wspólne działania policji i służby więziennej

Pożar biblioteki na terenie zakładu karnego, ładunek wybuchowy pod samochodem dyrektora, ewakuacja osadzonych i pościg za jednym z osadzonych, który oddalił się podczas ewakuacji. Na szczęście to tylko założenia do wspólnych ćwiczeń policjantów i funkcjonariuszy służby więziennej.

We wtorek na terenie Zakładu Karnego w Herbach odbyły się specjalistyczne ćwiczenia z udziałem służb mundurowych. Wspólne działania miały za zadanie doskonalenie wzajemnej współpracy poszczególnych formacji. Zaplanowany scenariusz przewidywał zdarzenie, które może się pojawić w codziennej służbie strażników więziennych i policjantów. W ćwiczeniach uczestniczyli również przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, w tym przewodnik z psem.

O 9.17 dowódca zmiany w zakładzie karnym telefonicznie poinformował dyżurnego komendy o wybuchu pożaru w bibliotece. Na miejsce skierowano służby ratunkowe i rozpoczęto ewakuacje. W czasie prowadzonej akcji gaśniczej, jeden z biorących udział w akcji policjantów, pod samochodem dyrektora zauważył podejrzany pakunek. Mundurowi zabezpieczyli teren i sprawdzili czy paczka nie zawiera materiałów wybuchowych. Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Stróże prawa kontynuowali działania i po opanowaniu ognia, osadzeni wrócili do cel. Okazało się wówczas, że jeden z więźniów wykorzystał zaistniałą sytuację i podczas ewakuacji zdołał opuścić teren zakładu. Policjanci i strażnicy natychmiast rozpoczęli poszukiwania zbiega. Do działań zaangażowani zostali także funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, w tym przewodnik z psem. Doskonale skoordynowane działania doprowadziły do „namierzenia” i zatrzymania uciekiniera.

Przeprowadzone ćwiczenia potwierdziły wysoki poziom współdziałania funkcjonariuszy w poszczególnych grupach zadaniowych i fakt, że funkcjonariusze poszczególnych formacji są bardzo dobrze przygotowani do działania w przypadku wystąpienia tego typu zdarzeń.

2017-10-13 11:26:25 | KPP Lubliniec

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Wspólne działania policji i służby więziennej 2017
więcej

Więcej: Policja * Herby * powiat lubliniecki

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!