Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  -2 °C, 16 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Nic bardziej nie czyni człowieka tchórzliwym i pozbawionym sumienia niż chęć podobania się wszystkim" [M. Ebner-Eschnbach]

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Jak dbać o przetłuszczające się włosy?

Włosy ze skłonnością do przetłuszczania to problem wielu kobiet i mężczyzn na całym świecie. Są one bardzo wymagające. Należy myć je codziennie, gdyż już po kilku-kilkunastu godzinach wyglądają nieświeżo. Warto zdawać sobie sprawę, że istnieją sposoby na zminimalizowanie problemów, które wiążą się z przetłuszczającymi włosami. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że czasem sami jesteśmy odpowiedzialni za stan naszych włosów. Co można zrobić, żeby wyglądały one świeżo i atrakcyjnie przez długi czas?

Problemy z włosami przetłuszczającymi się

Osoby posiadające włosy przetłuszczające się skarżą się między innymi na:

• konieczność częstego mycia,
• nieestetyczny wygląd włosów już po kilku godzinach po umyciu,
• dyskomfort w miejscach publicznych,
• nieprzyjemny, nieświeży zapach włosów.

Przetłuszczanie jest wynikiem nadmiernego wydzielania sebum. W efekcie zarówno skóra głowy jak i włosy bardzo szybko zaczynają wyglądać nieświeżo. Charakterystyczny dla wielu osób, zwłaszcza posiadających długie włosy jest fakt, że przetłuszczają się one do około połowy, natomiast ich końce często są przesuszone. Osoby z bardzo nasiloną dolegliwością cierpią nie tylko z powodu mało atrakcyjnego wyglądu włosów, ale również ich nieprzyjemnego zapachu. Może to powodować dyskomfort w kontaktach z innymi ludźmi, w miejscach publicznych.

Jeżeli Twoim problemem są przetłuszczające się włosy, zanim udasz się do trychologa przekonaj się, czy ten stan nie jest spowodowany błędami w Twojej pielęgnacji.

Jakie błędy pielęgnacyjne popełniają osoby posiadające przetłuszczające się włosy?

W wielu wypadkach zdarza się, że to my odpowiadamy za nasze problemy z włosami. Przyczyną złego ich stanu może być używanie nieodpowiednich odżywek i szamponów. Produkty bogate w składniki odżywcze, w tym ciężkie oleje (na przykład olej z awokado) charakteryzują się doskonałymi właściwościami, jednak nie są dobre do naszych włosów. Skóra głowy i włosy, które mają tendencje do przetłuszczania się nie potrzebują dodatkowego natłuszczenia. Zastosowanie ciężkich szamponów i odżywek sprawia, że wyglądają one źle nawet bezpośrednio po umyciu.

Jeżeli dotychczas kupowaliśmy tego typu kosmetyki do włosów, spróbujmy zamienić je na jeden szampon o bardzo prostym składzie. Może się zdarzyć, że po skorzystaniu z niego nasze włosy przestaną się przetłuszczać z dnia na dzień.

Sposobem na zahamowanie przetłuszczania może być dokładne oczyszczenie włosów i skóry głowy. Często zdarza się, że stosujemy wiele preparatów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych, które osiadają na naszych włosach i skórze. Część szamponów nie jest w stanie usunąć ich resztek. W efekcie włosy są obciążone, a pory na skórze głowy niedrożne. Wynikiem tego jest zwiększona skłonność do przetłuszczania, tłumaczy stylistka na co dzień pracująca z marką Evonails. Dobrym rozwiązaniem tego problemu będzie zastosowanie specjalnego szamponu oczyszczającego, który zawiera w swoim składzie między innymi ekstrakty z trawy cytrynowej.

Włosy przetłuszczające się – czy rezygnować z odżywki?

Kwestią sporną w przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania jest stosowanie odżywki. Niektóre produkty tego typu mogą przynieść rezultaty odwrotne od zamierzonych. Ciekawą alternatywą dla ciężkich masek i odżywek są lekkie kosmetyki w sprayu, które zawierają cenne składniki odżywcze, jednak nie obciążają włosów i skóry głowy. Jeżeli nie możemy obyć się bez odżywki zadbajmy, żeby była ona przeznaczona specjalnie do włosów przetłuszczających się. Warto inwestować w produkty o bardzo prostym, naturalnym składzie.

Suchy szampon idealny w kryzysowych sytuacjach

Osoby z włosami skłonnymi do przetłuszczania nie powinny rezygnować z częstego mycia głowy. Ich włosy bardzo szybko stają się nieświeże, co negatywnie wpływa na ich wygląd i samopoczucie. Jeżeli przed nami ważne wyjście, podczas którego chcemy wyglądać atrakcyjnie, jednak nasze włosy niweczą te plany, warto zainteresować się tak zwanymi suchymi szamponami. Mają one postać proszku w aerozolu, który rozpylamy przy nasadzie włosów. Taki produkt błyskawicznie pochłania nadmiar sebum, dzięki czemu włosy wyglądają znakomicie bez ponownego mycia.

2017-10-13 09:33:21 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!