Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -10 °C, 14 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Oswoić znaczy stworzyć więzy...Poznaje się tylko to, co się oswoi. "

Jak poradzić sobie z alergią na leki?

Jak poradzić sobie z alergią na leki?

To jeden z najczęściej występujących rodzajów alergii i nawet gdy będziemy analizować ulotki leków dostępnych na receptę i tych bez recepty, to jednoznacznie są określone możliwe reakcje na dane składniki preparatu. Uczulenie na leki dotyczy jednak przede wszystkim antybiotyków, ale inne preparaty też mogą powodować niepożądane reakcje.

Objawy alergii
Specjaliści http://alergiko.pl/usmierzyc-bol-uczulenie-leki/ podkreślają, że alergia na leki występuje wówczas, gdy organizm chorobliwie reaguje na jakikolwiek składnik. Warto podkreślić, że mówimy tu o przyjmowanej zalecanej dawce preparatu. Reakcję uczuleniową mogą zatem powodować substancje czynne, jak i te pomocnicze.
Rozwój alergii na leki przebiega zazwyczaj według podstawowego schematu. Po pierwszym podaniu danego składnika układ immunologiczny niejako zapamiętuje alergen i wytwarza przeciwko niemu przeciwciała. Kolejne spożycie leku (lub też tego konkretnego składnika) powoduje pojawienie się niepożądanych reakcji. Warto wiedzieć, że nie zawsze będzie to druga czy trzecia aplikacja, ponieważ bardzo dużo zależy od wrażliwości organizmu.
Jakie są przyczyny alergii?
Im więcej leków przyjmujemy, tym większe ryzyko wystąpienia alergii. To dotyczy zarówno ilości preparatów, jak i długości ich przyjmowania. Poza tym lekarze podkreślają, że pewne grupy chorób zwiększają prawdopodobieństwo reakcji uczuleniowej, ale również nawet zwykła infekcja może zwiększyć naszą podatność nie niepożądane reakcje. Wśród bardzo często występujących jest uczulenie na leki przeciwbólowe. Tak jak inne alergie objawia się ono tak zwanymi osutkami polekowymi. Na skórze pojawiają się czerwone plamy, wypryski lub też bąbelki. Bardzo ważna jest obserwacja zmian, ponieważ wyglądem przypominają one choroby zakaźne. Alergia polekowa może również przybierać formę pokrzywki, obrzęków, które mogą być szczególnie groźne jeśli występują w okolicy gardła i języka.
Specjaliści doradzają również, by zwracać uwagę na takie objawy jak gorączka, bóle mięśni i stawów oraz powiększenie węzłów chłonnych, duszność czy biegunka. Warto je odnotować, ponieważ zdarza się, że reakcja alergiczna nie pojawia się od razu po zażyciu leków, ale może wystąpić nawet po tygodniu od rozpoczęcia kuracji.
Najważniejsze w zapobieganiu reakcjom alergicznym jest sprawdzenie, co dokładnie uczula. Niezbędna jest wizyta u alergologa, który przeprowadzi odpowiedni wywiad i zaleci ważne badania. To bardzo istotne, ponieważ kolejne podanie leku może wywołać jeszcze silniejsze objawy.

2017-10-12 12:27:24 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!