Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 7 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Być swoim własnym ministrem spraw wewnętrznych! " [Stanisław Jerzy Lec]

Zalety leasingu samochodowego

Zalety leasingu samochodowego

Przedsiębiorcy wysoko cenią auto leasing. Najczęściej korzystają z niego, aby sfinansować pojazdy osobowe i dostawcze do 3,5 tony. To zainteresowanie nie jest efektem mody czy chwilowego trendu, ale wynika z konkretnych korzyści, jakie przedsiębiorcy mogą czerpać z leasingu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej benefitom związanym z leasingiem samochodowym!

Uwolnij kapitał w leasingu

Po pierwsze, leasing samochodowy stanowi zewnętrzne źródło inwestycji w firmie, dzięki czemu nie zamrażasz kapitału. Co to oznacza? Dokładnie tyle, że nie wykładasz znacznych kwot ze swoich środków na rzeczy, bez których twój biznes nie może funkcjonować, ale finansujesz je z comiesięcznych przychodów firmy, na bieżąco, zachowując wszelkie zgromadzone środki (a dzięki temu płynność finansową). Zachowane środki mogą się przecież jeszcze przydać, choćby na czarną godzinę lub na niespodziewane inwestycje, które przyniosą dodatkowy zysk. Mówiąc inaczej: nawet jeśli masz pieniądze na samochód, lepiej skorzystać z auto leasingu, a środki zachować na przyszłość.

Leasing samochodowy a podatki

Leasing samochodu pozwoli ci także na zmniejszenie podatków, i to zarówno podatku dochodowego, jak i VAT-u. Zamiast więc oddawać określone sumy fiskusowi, lepiej część z nich przeznaczyć na sfinansowanie swojego biznesu właśnie w postaci leasingu samochodowego. Biorąc auto leasing, nie stajesz się właścicielem leasingowanego samochodu, a jedynie z niego korzystasz na zasadach wynajmu. Co miesiąc musisz zaś za ten wynajem płacić. Dlatego odpowiednie sumy możesz np. zakwalifikować jako koszty uzyskania przychodu. W efekcie, jeśli wyliczona przez firmę leasingową rata leasingu wynosi „X”, to realna wysokość raty wynosi „X minus odliczenia podatkowe”, ponieważ choć musisz wpłacić całość raty leasingodawcy, to jej część odzyskasz dzięki odliczeniom podatkowym.

Łatwa dostępność auto leasingu

Wreszcie, ponieważ w czasie trwania umowy leasingu auto pozostaje własnością firmy leasingowej, leasingodawca nie zabezpiecza się tak radykalnie jak kredytodawca, udzielając ci finansowania. Dzięki temu otrzymanie leasingu samochodowego jest o wiele prostsze i mniej zbiurokratyzowane niż uzyskanie kredytu, i mogą go otrzymać nawet dopiero co powstałe firmy. Co prawda powoduje to także, że leasingodawca w przypadku nieotrzymania więcej niż jednej raty leasingowej może natychmiast zażądać od ciebie zwrotu pojazdu, stanowiącego bądź co bądź jego własność. Szukając finansowania w formie leasingu, zwróć uwagę na klasyczny leasing na auto z jednoprocentowym wykupem, ale także na nowoczesny leasing z niskimi ratami. Znajdziesz go w ofercie znacznej części sprzedawanych na polskim rynku marek samochodowych. W przypadku Volkswagena takie oferty przygotowuje Volkswagen Financial Services.

2017-10-03 14:17:40 |

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!