Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -7 °C, 19 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Staraj się zawsze być pożytecznym, lecz nigdy niezastąpionym." [M.Eibner-Eschenbach]

4 Strzebiński Oktober FOTO

4 Strzebiński Oktober FOTO

W sobotę 23 września w Strzebiniu po raz kolejny odbył się Strzebiński Oktober. Tradycyjnie imprezę rozpoczęto uroczystym wniesieniem na beczce sołtysa Strzebinia Jana Macioszka przy akompaniamencie Orkiestry Dętej ze Strzebinia. Zapraszamy do zapoznania się z relacją Adama Helisza.

Następnie miało miejsce oficjalne otwarcie 4 Strzebińskiego Oktobru przez organizatorów imprezy Wiolettę i Sławomira Greupner, sołtysa Strzebinia Jana Macioszka oraz prowadzących imprezę Ane Mariolę i Andrzeja Misia. Imprezę muzycznie zainaugurowała Orkiestra Dęta ze Strzebinia. Nie zabrakło także tradycyjnej już Oktoberowej przysięgi z nutką humoru.

Z okazji 4-tego już Oktobera goście z Wielkopolski przygotowali niespodziankę dla organizatorów - płonący tort, który powędrował na ręce organizatorów. W ramach podziękowań przedstawicielom z Wielkopolski oraz Jackowi Kierokowi i Arturowi Kwaśnicy wręczono pamiątkowe ręcznie wykonane bochenki strzebińskiego chleba. Kolejnym punktem programu była część artystyczna imprezy podczas, której wystąpili: Kwaśnica Bavarian Show, Jolanta i Jacek Kierok, Jasiu Rys, Grupa Fest oraz zespół Muzykanty.

W przerwach pomiędzy występami zespołów prowadzący przeprowadzili liczne konkursy oraz wybrano tradycyjnego już „Króla 4 Oktoberu 2017”. Zabawa w rytm znanych utworów trwała do późnych godzin nocnych i zgromadziła sporą rzeszę fanów tego rodzaju muzyki nie tylko z woj. śląskiego ale i woj. wielkopolskiego. Warto dodać, że wielu gości przebrało się również w bawarskie stroje, które uatrakcyjniły imprezę, a tańcom pod sceną nie było końca. Na wszystkich uczestników czekało również swojskie jodło i świeżo warzony złoty napój.

2017-10-02 08:26:37 | Adam Helisz

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
4 Strzebiński Oktober FOTO
więcej

Więcej: Kultura * powiat lubliniecki * Strzebiń

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!