Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  0 °C, 15 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trudności są po to, by sobie z nimi radzić, a nie po to, by się wycofać."

NASZ POWIAT – NASZE PASJE – PROJEKT, KTÓRY BAWI, UCZY I ŁĄCZY POKOLENIA

NASZ POWIAT – NASZE PASJE – PROJEKT, KTÓRY BAWI, UCZY I ŁĄCZY POKOLENIA

Już od 6 lat rozkwita Społeczny Projekt „NASZ POWIAT – NASZE PASJE”, zainicjowany przez Starostę Powiatu Lublinieckiego pana Joachima Smyłę oraz Przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Powiatu Lublinieckiego panią Anitę Naczyńską. Projekt zdobywa co roku rzesze nowych uczestników ale także kolejnych podmiotów, które bezinteresownie i bezpłatnie, bazując na środkach własnych a nie pochodzących ze środków publicznych, realizują misję społecznego wsparcia mieszkańców Naszego Powiatu.

Każda z organizacji czy też osób fizycznych biorących udział w projekcie, dzieli się swoją pasją i wprowadza w tajniki prowadzonej przez nią działalności. Przygotowana przez nie oferta dotyczyć będzie organizacji bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, edukacyjnych, konsultacji medycznych, wizyt w salonach fryzjerskich, porad dietetyków, trenerów personalnych, zajęć muzycznych, prelekcji, wizyt w muzeum czy też zajęć dla seniorów. W projekcie po raz kolejny udział wzięli, między innymi: X-Kinetic, Akademia Sportowa Lubliniec, Jednostka Wojskowa 4101, Akademia Bambini, Wesołe Miasteczko Łubowscy, STB Energia, Akademia Sztuk Walki Lubliniec, Państwowa Straż Pożarna, Nordic Walking Lubliniec, Hotel Zamek Lubliniec, Hotel „Strzelnica”, Zespół Pieśni i Tańca „HALKA”, Sieć Szkół Językowych NACZYŃSCY i wielu, wielu innych, których nie sposób tu wymienić. Dołączyły też nowe podmioty, które poszerzyły ofertę działań w projekcie i znacznie urozmaiciły jej zakres.

„Jestem zaszczycona mogąc co roku współtworzyć ze wspaniałymi ludźmi ten Projekt. Nigdy nie przypuszczałam, że tak bardzo się rozwinie a jego zasięg będzie wykraczał nawet poza Nasz Powiat. W tym roku blisko 2.000 osób – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów mogło skorzystać z atrakcji przygotowanych przez prawie 50 klubów, organizacji pozarządowych czy też osób fizycznych i podmiotów gospodarczych. Jestem im bardzo wdzięczna i liczę na kolejne lata owocnej współpracy a także zapraszam już dziś, innych ludzi Dobrej Woli do przyłączenia się do Projektu „NASZ POWIAT – NASZE PASJE” i zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka. Co roku staram się też udoskonalać Nasz Projekt i wyciągać wnioski, aby w kolejnych edycjach, w ofercie znajdowały się tylko te propozycje, które niosą za sobą realną wartość dla naszej społeczności, a nie wiążą się jedynie z chęcią reklamowania swojej działalności gospodarczej przez podmioty biorące w nim udział” - mówi Anita Naczyńska.

Inicjatorka projektu od lat pokazuje, że nie ma zamiaru poprzestawać wyłącznie na zachęcaniu innych do bezpłatnych działań w ramach Projektu czy też wolontariatu, ale sama oferuje i organizuje takie właśnie zajęcia. Pierwsza z jej propozycji odbyła się 18 i 25 sierpnia 2017r. Dzięki uprzejmości Starosty Powiatu Lublinieckiego pana Joachima Smyły oraz Dyrektor „Domu Kombatanta” pani Jadwigi Kozickiej, Anita Naczyńska przygotowała dwa przemiłe spotkania dla seniorów Naszego Powiatu oraz mieszkańców „Kombatanta” i lublinieckiego „Domu Seniora”. Na spotkaniach tych seniorzy mieli dużo powodów do radości a ich przyczyną była nie tylko miła atmosfera czy też możliwość pośpiewania znanych i lubianych od lat przebojów w wersji KARAOKE (furorę robiły piosenki „Cała sala śpiewa z nami..”, „Tak bardzo się starałem..” czy też „Ni ma jak u teścia..”) ale i wspaniali mali goście – uczestnicy obozu językowego Sieci Szkół NACZYŃSCY, którzy z wielkim przejęciem prezentowali swe talenty przed seniorami. Było dużo śmiechu, wzruszeń i pięknych momentów uwiecznionych na zdjęciach, a dodatkową niespodzianką na tych wyjątkowych spotkaniach był słodki poczęstunek ufundowany przez piekarnie państwa Beaty i Michała Łubowskich oraz Magdaleny i Janusza Chyra z Lublińca. Warto podkreślić, iż to właśnie Ci Państwo, przez cały rok, na cotygodniowych spotkaniach w ramach wolontariatu prowadzonego przez panią Anitę Naczyńską sponsorują pączki i drożdżówki dla seniorów. Kolejnym działaniem podjętym w ramach „NASZ POWIAT – NASZE PASJE”, tym razem przez jej Sieć Szkół Językowych NACZYŃSCY, jest organizowany na przełomie września i października tego roku cykl bezpłatnych miesięcznych zajęć z języka angielskiego, dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów pod nazwą „BACK TO SCHOOL”. Warto podkreślić, iż w ramach Projektu przewidziane były miejsca dla grupy 200 uczestników, jednak szybko ilość zainteresowanych przekroczyła wyznaczone ramy i organizatorka musiała zwiększyć limit, aby prawie 400 zapisanych osób mogło wziąć w nim udział!

„Co roku widzę, że dzielenie się z ludźmi swoją pasją i zainteresowaniami, pomaganie im a przede wszystkim poświęcanie bezinteresownie swojego czasu i serca, przynosi wspaniałe rezultaty. W wielu uczestnikach takich społecznych inicjatyw jak „NASZ POWIAT – NASZE PASJE”, budzi się chęć dokonania małych lub wielkich zmian w swoim życiu, w swojej dotychczasowej rutynie, a to powoduje, iż stają się szczęśliwi. Często ludziom wystarczy jeden mały gest, jedno dobre słowo aby zaczęli odkrywać w sobie nowe pasje i olbrzymie pokłady energii do ich realizacji. Powinniśmy w ludzi wierzyć...” - mówi Anita Naczyńska

2017-09-25 07:57:30 |

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
NASZ POWIAT – NASZE PASJE 2017
więcej

Więcej: Lubliniec * edukacja

Komentarze zostały zablokowane!