Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  -1 °C, 9 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
""

Jest porozumienie. Park & Ride w pełnej wersji FOTO

Jest porozumienie. Park & Ride w pełnej wersji FOTO

Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura spotkał się na początku tygodnia z kierownictwem PKS w związku z chęcią kupna gruntu przy dworcu PKP. Dobrą informacją jest, że został osiągnięty kompromis i miasto wkrótce zakupi pozostały teren przy dworcu kolejowym. Oznacza to, że Projekt Park&Ride będzie realizowany w pełnej wersji.

Przypomnijmy, ostatnie miesiące to brak porozumienia pomiędzy miastem na PKS Lubliniec dotyczącym dwóch różnych wycen wartości działki przy dworcu. Przełomem są rozmowy z początku tego tygodnia. Edward Maniura spotkał się z kierownictwem zarządu i wypracowano kompromis, który pozwoli miastu zakupić drugą część parkingu przy ul. Paderewskiego i w pełnej wersji realizować projekt Park & Ride, o którym pisaliśmy po raz pierwszy wiosną 2016 roku.

Projekt Park & Ride w Lublińcu zakłada budowę czteropoziomowego parkingu ze 118 miejscami postojowymi, jezdnie manewrowe wokół parkingu z peronami przystankowymi dla autobusów (4 stanowiska) i busów (2 stanowiska) oraz stanowiskami dłuższego postoju dla autobusów (4 stanowiska) i busów (2 stanowiska).
Nad peronami i wejściem na dworzec przewidziano zadaszenie.
W celu skomunikowania z resztą miasta, zakłada się zmianę dotychczasowego układu komunikacyjnego w rejonie pl. Niepodległości, poprzez m.in. budowę ronda w miejscu skrzyżowania ul. Oświęcimskiej z ul. Paderewskiego. Przewidziano również połączenie z istniejącą infrastrukturą rowerową
Założono również w bezpośrednim sąsiedztwie budynku dworca, powstanie niewielkiego placu postojowego dla taksówek, osób niepełnosprawnych oraz samochodów podjeżdżających, których postój nie przekracza 10 minut.

2017-09-21 11:51:54 | Lubliniec.Info

facebook sledzik gg

Zobacz nasze galerie
Jest porozumienie: Park & Ride w pełnej wersji
więcej

Komentarzy: 5 dodaj

Tak przewiduje
2017-09-23 15:38:30 | Lublińczanin
Rowery
Projekt przewiduje wypożyczenie roweru?
2017-09-21 18:38:01 | Paweł
Za kilkanaście lat? Hahaha czlowieku co ty za głupoty wypisujesz! Budowa ma ruszyc w przyszlym rok tak wiec zakończenie nastapi najpozniej w przyszła zime. Widze ze jestes jakis ograniczony myśląc ze stare drzewa zagrazajace zyciu m.in. pieszych sa ważniejsze biz rozwój miasta
2017-09-21 15:03:03 | Krystian
maruda
kolejny Lubliniecki malkontent!! Najlepiej, żeby nic w mieście nie zmieniać, a stare drzewa spadały na samochody i ludzi
2017-09-21 14:32:46 | ja
Piękna wizualizacja, tylko, że tak będzie najwcześniej za kilkanaście lat. Nie widać niestety jak zostaną zmasakrowane drzewa, które rosną przed bankiem.
2017-09-21 14:16:46 | kornik
więcej