Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.
Reklama Lubliniec Info

Pogoda:  1 °C, 4 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Trzeba wielu lat by znaleźć przyjaciela, wystarczy chwila by go stracić. " [Stanisław Jerzy Lec]

Nastoletni rowerzyści uczestnikami zdarzeń drogowych

Nastoletni rowerzyści uczestnikami zdarzeń drogowych

Policjanci apelują do rowerzystów o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. W ostatnich dniach na Steblowie doszło do kilku zdarzeń drogowych, w tym dwóch z udziałem dzieci. Z wstępnych ustaleń wynika, że małoletni rowerzyści nie zachowali należytej ostrożności.

W czwartek po południu, w pobliżu kościoła doszło do zderzenia kierującej rowerem 11-latki z samochodem marki Skoda. Z wstępnych ustaleń drogówki wynika, że jadąc ścieżką pieszo -rowerową dziewczynka zjechała na jezdnię i zderzyła się z jadącym pojazdem. Następnego dnia przed 13.00, kierujący rowerem 11-latek, wjeżdżając na przejazd rowerowy uderzył w bok jadącego ulicą Oleską volkswagena. Poszkodowane dzieci zespół karetki pogotowia ratunkowego przetransportował do szpitala. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Policjanci apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu. Przepisy ustawy Prawo o Ruchu Drogowym obowiązują zarówno kierujących pojazdami jak i rowerzystów oraz pieszych. Pieszy jak i kierujący rowerem, przed wjazdem na przejście dla pieszych czy przejazd dla rowerów, winni upewnić się czy nadjeżdżający samochód nie zostanie zmuszony do gwałtownego hamowania. Manewr taki może stworzyć zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób.

2017-09-19 09:42:39 | KPP Lubliniec

facebook sledzik gg

Więcej: Policja * powiat lubliniecki

Komentarzy: 4 dodaj

Pasy przy Kauflandzie
Sytuacja dzisiaj (20.09): Rano, pada deszcz, pani na rowerze pod parasolem nie rozglądając się na boki przejeżdża od ul. Wyszyńskiego po pasach w stronę Kauflandu.
2017-09-20 11:23:33 | Brat Albert
Pasy
Przejazd rowerem jest tylko przy Rondzie JP II i przy ul. Św. Anny. Panienka ze słuchawkami przemknęła po pasach przy zatoczce przystanku autobusowego. Zresztą nieistotne, rowerzysta zanim wjedzie na jezdnię powinien się upewnić, że nie wepchnie się pod koła samochodu. Dobrze, że jechałem małym autem i zdążyłem zahamować, a nie np. załadowaną betoniarką od Hogera.
2017-09-20 11:18:17 | Antek
z tego co wiem na al.solidarności można przejeżdżać rowerem, chyba że nie na każdym przejściu ale kojarzę że można, jak się mylę to proszę poprawić ;)
2017-09-20 08:31:47 | Jantek
Pasy
A może by tak panowie policjanci zaczęli rozliczać tych leniwych rowerzystów którym nie chce się zejść z roweru przed pasami gdzie nie ma zezwolenia na przejazd. Ostatnio, na Al. Solidarności, młoda panienka ze słuchawkami na uszach nawet się nie obejrzała , tylko przejechała jak przecinak przez pasy. Dobrze, że miałem czas wyhamować.
2017-09-19 20:10:28 | Antek
więcej