Zauważyliśmy, że używasz AdBlocka, prosimy o jego wyłączenie dla Portalu Lubliniec.Info.
Wtyczka nie wyświetla poprawie strony blokując m.in. zdjęcia.
Dzięki reklamom oglądasz ten serwis za darmo.

Pogoda:  0 °C, 4 km/h , więcej
Złota myśl dnia:
" Całe prawdziwe życie jest spotkaniem." [Martin Buber]

Informacja ZUS

Informacja ZUS

Od 1 stycznia 2018r. płatnicy będą opłacali składki jedną wpłatą na indywidualny numer rachunku składkowego. Wpłaty od razu zaksięgujemy na indywidualnym koncie płatnika składek. Uwaga, jeśli masz zadłużenie w składkach na ubezpieczenia społeczne- skontaktuj się z doradcą ZUS.

Uwaga, jeśli masz zadłużenie w składkach na ubezpieczenia społeczne- skontaktuj się z doradcą ZUS ds. ulg i umorzeń, bowiem ZUS będzie rozliczał wpłaty składek na najstarsze zaległości. Dzięki temu nie będą narastały odsetki za zwłokę, ale nie będziesz mógł opłacać tylko bieżących składek bez uregulowania zaległości np. aby skorzystać ze świadczeń chorobowych czy zdrowotnych. Twoja wpłata najpierw pokryje zaległości z odsetkami, a dopiero potem bieżące składki.

Dla wygody klientów ZUS od nowego roku uproszczono zasady wpłacania składek na ubezpieczenia społeczne. Od 1 stycznia 2018 r. płatnicy będą opłacali składki jedną wpłatą. Wpłata zostanie automatycznie podzielona na wszystkie opłacane ubezpieczenia i fundusze począwszy od najstarszego zadłużenia. Jednak brak pełnego i terminowego pokrycia składek na ubezpieczenia społeczne do tego dnia będzie skutkował brakiem podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu. Chcemy ustrzec płatników posiadających zaległości przed tą niedogodnością. Dlatego ZUS wyśle przeszło 100 tys. listów przestrzegających prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze i jednocześnie mających zaległości składkowe przed skutkami zmian w prawie. Informujemy w nich o możliwości wystąpienia przez płatników z wnioskiem o rozłożenie zadłużenia na raty. Każdy, kto podpisze umowę przed 1 stycznia 2018 r. i będzie terminowo regulował należności, będzie miał pewność, że wpłaty będą rozliczane na składki bieżące i na raty. Zapraszamy również do kontaktu z naszym doradcą ds. ulg i umorzeń. Doradca przedstawi najdogodniejsze formy uregulowania zadłużenia, dostosowane do indywidualnej sytuacji oraz pomoże w przygotowaniu i wypełnieniu dokumentów niezbędnych do rozpatrzenia wniosku o rozłożenie zadłużenia na raty.

Dla Oddziału ZUS w Częstochowie pod który podlega Lubliniec łączna kwota zadłużenia wynosi ok. 5,3 mln zł dla 1480 liczby dłużników z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym. To i tak najmniej spośród śląskich oddziałów ZUS. Najwięcej dłużników, bo aż 2729 odnotował ZUS w Chorzowie na łączną kwotę ok. 16,3 mln zł

2017-09-13 13:21:57 | Aldona Węgrzynowicz

facebook sledzik gg

Komentarzy: 0 dodaj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Bądz pierwszy, wyraź swoją opinię!